HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Eylül 2019 Pazar Saat: 13:05

SAĞLIK İÇİN HAREKET EDİN.

SAĞLIK İÇİN HAREKET EDİN. Sağlık Müdürlüğü tarafından ”3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası” kapsamında halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak üzere çeşitli etkinlikler düzenledi. 04.09.2019 Çar
SAĞLIK İÇİN HAREKET EDİN.

SAĞLIK İÇİN HAREKET EDİN.

Sağlık Müdürlüğü tarafından ”3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası” kapsamında halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak üzere çeşitli etkinlikler düzenledi.

04.09. 2019 Çarşamba günü Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen açılış etkinliğimiz İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa KASAPOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. Konuşmasında bu yılın teması olan ANA ÇOCUK SAĞLIĞI konusuna dikkat çeken İl Müdürü Dr.Mustafa KASAPOĞLU, Birinci Basamak sağlık kuruluşlarımızda yürütülen koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurguladı.

 İl merkezi ve 19 ilçede yapılan etkinlikler kapsamında halkın yoğun olarak bulunduğu çeşitli noktalarda açılan stantlarımızda çok sayıda vatandaşımıza ulaşılarak kalıcı farkındalık oluşturmak üzere katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Anne Sütü, Emzirme ve Güvenli Annelik, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Kronik Hastalıklar, Diyabet Hastalığı, Tütünle Mücadele, Yeni Doğan Taramaları, Kanser Taramaları, Kronik Hastalıklar ile Mücadele, Ağız ve Diş Sağlığı konularında bilgiler verilen vatandaşlarımıza ücretsiz Tansiyon Ölçümü, Beden Kitle indeksi belirlenmesi (Boy kilo ölçümü), şeker ölçümü vb. tetkiklerde yapıldı. stantlarımızı ziyaret eden halk sağlığı hizmetleri başkan ve başkan yardımcıları hafta boyunca yürütülen etkinliklerle koruyucu sağlık hizmetleri alanında halkın sağlık okur yazarlığına önemli katkılar sağlandığını belirterek en önemli hedeflerinin sağlıklı yaşam kültürünün oluşturulması olduğunu kaydettiler.

Son olarak, sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenensağlıklı yaşam yürüyüşü ve bisiklet turu haftanın kapanış etkinliğini oluşturdu. bisikletleriyle Tayfun Gürsoy parkından hareket eden sağlık çalışanları ve vatandaşlara yürüyüş topluluğu eşlik etti. Ordu sahil indeki iskelede son bulan etkinliğe vatandaşların yoğun ilgisi vardı.

 

ÜNYE HABER AJANSI, İLKELİ GÜVENİLİR HABER

Anahtar Kelimeler : SAĞLIK, İÇİN, HAREKET, EDİN, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7