HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
13 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 13:18

KIŞ AYLARININ UĞRAK NOKTASI AKTARLARA İLGİ YENİDEN YOĞUNLAŞTI

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile beraber aktarlara olan ilgi yeniden artmaya başladı.
KIŞ AYLARININ UĞRAK NOKTASI AKTARLARA İLGİ YENİDEN YOĞUNLAŞTI

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle beraber aktarlarda haraketlilik yaşanmaya başladı.

 Özellikle kış ayının yaklaşmasıyla vatandaşların uğrak noktası haline geliyor. Soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi hastalıklara çözümler arayan vatandaşlar ıhlamur, zencefil, zerdeçal, tarçın, ada çayı gibi sıcak ve faydalı bitkileri birinci sırada tutuyor.

 Sonbaharın gelmesiyle beraber mevsim değişikliğine bağlı hastalıklar baş gösterirken, vatandaşlar da bu durumu doğal yollarla atlatabilmek için aktarlarda yoğunluk oluşturuyor.

Sizler için ismi Ünye ile özdeşleşmiş olan Ünye ’nin ilk aktarı olan 23 yıldır aktarlık yapan İpekyolu baharat ve şifalı bitkiler işletmecisi Şengül ağca ya ziyaret gerçekleştirdik.

Ünye’de büyük bir eksikliği gidermek adına bu işe başladığını belirten 23 yıllık aktar Şengül Ağca Ünye medya ajans haber muhabiri Selcan Ergen'in sorularını yanıtladı.

Aktar Ağca mikrofonlarımıza yaptı ğı açıklama’ da, ‘’ bu yıl 23. Yılım Ünye ’ nin ilk aktarı olmanın gururunu da taşıyorum. Zencefil ve zedeçal her dönem sattığım bir ürün ama kış aylarında tabi ki ıhlamur, tarçın, karanfil, hibiskus karışımları kış çayları özellikle çok güzel karışımlarımız var. Boğaz ağrısı, öksürük, grip, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı gibi problemleri kış çayları ile geçirebiliyoruz. Kışın mesela vücudu ısıtıcı bitkiler çok satılıyor hem soğuktan korunmak için hem soğuğun verdiği rahatsızlıkları geçirmek için yalnız bu yaz dönemi de dahil kışa da sarktı uyuz, kaşıntı problemi çok var Ünye ’ de özellikle onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz güzel’ de sonuçlar alıyoruz. Karantina döneminde biz açıktık hep gerçekten insanların ihtiyacı olan şeyleri bulundurduğumuza’ da inanıyorum faydalı olduğumuza’ da inanıyorum. Ne kadar güzel beslenirlerse beslensinler ek gıdalara, vitaminlere, minerallere her vücudun ihtiyacı var, biz de elimizden geldiği kadar insanların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Biraz mutfağa düşkünlüğüm bir de eşimin görevi dolayısıyla memleketin her yerini gezme imkanı buldum. Her yörenin değişik baharat ve yemeklerini öğrenme şansım oldu. Yazın izinlerde ünye’ ye geliyorsun aradığın her baharatı bulamıyorsun sadece marketlerde ne varsa eskiden bu kadar markette yoktu her aradığını bulamıyordun. Bir gün ünye’ ye yerleştiğimde bu işi bende yapacağım diye karar vermiştim.’’ İfadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7