HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
11 Nisan 2021 Pazar Saat: 14:13

BAL LİGİ’NİN TEKRAR ERTELENMESİNE ÜNYE 1957 SPOR’DAN TEPKİ

Koronavirüs Salgını nedeni ile 17 Nisan’da başlayacağı na karar verilen bal ligi nin tekrar ertelenmesi kararına Ünye 1957 Spor Kübü tepki gösterdi.
BAL LİGİ’NİN TEKRAR ERTELENMESİNE ÜNYE 1957 SPOR’DAN TEPKİ

Ünye 1957 Spor Kulübünden yapılan açıklamada; ‘’Değerli Ünye 'liler ve Tüm Spor Severler,                                                                                                                                                                           Ünye 1957 Spor Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizden bugüne kadar gerekli merciilerle devamlı temas halinde olduğumuz halde gelişen süreçte ligi n başlangıcı ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu tarafından net bir bilgilendirme yapılmadı-yapılamadı. Ancak bizler heyecan, heves ve hedeflerimiz ölçüsünde bizlere karşı doğan beklentilerin bilincinde sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirerek ligi miz oynanacakmış gibi hazırlıklarımızı yaptı k.                                                                                                                                                                              Ardından resmi olarak açıklanan 17-18 Nisan tarihlerine göre de sezon başında oluşturduğumuz kadromuz ile düzenli antrenmanlarımızı yapıp, hazırlık müsabakalarına çıkıp en son Antalya'da kampımızı yaptı k. Ancak dün Federasyon tarafından yapılan son dakika bilgilendirmesi ile ligi mizin ucu açık bir şekilde Mayıs ayı sonuna ertelendiğini şaşkınlık ve üzüntü içerisinde öğrendik.

                                                                                                                                                                             Elbette Covid-19 Salgını sebebiyle tüm dünya olarak sorunlarla uğraşılan bu dönemde bir çok noktada çıkmazların içerisinde kalındığının farkındayız. Ancak profesyonel liglerin oynatılmaya devam edildiği, pandemi kuralları çerçevesinde bir çok sportif faaliyetin gerçekleştirildiği ülkemizde geliri olmayan, masraflarının tamamen gönüllülük esasıyla karşılanarak Covid-19 önlemlerini yerine getiren ve Futbol Federasyonu’nun tüm taleplerinin kabul edildiği BAL Lig’inin başlamasına bir hafta kala açıklanan erteleme kararını kınıyoruz!

                                                                                                                                                                              Sezon başından bu yana belirsizlik içerisinde bekleyip nihayetinde açıklanan takvimin dışına çıkılması, hedefi olan bizim gibi takımlarda harcamaların hatırı sayılır rakamlara ulaştığı bir yerde, sporcu ve takımdaki ilgili tüm arkadaşlarımızın evini, ailesini taşıdığı ve düzenini değiştirdiği durumların göz önünde bulundurulmadığını görüyoruz.                                                                                                                                                                              Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kimsenin maddi-manevi emeğinin daha fazla heba edilmemesi adına önlemler ile hazırlandığımızı ligi mizi oynamak, aksi durumdaysa ilgililerden artık NET kararlar beklemekteyiz.                                                                                                                                                                  Salgın ve getirdiği olumsuzlukların bir an önce bitmesi dileğiyle, tüm kamuoyuna saygılarımızla.’’ifadelieri kullanıldı.

Haber; Ünye Medya Ajans


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7