23 Mayıs 2021 Pazar Saat: 14:38

ORDU SU SPORLARINDA TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ HALİNE GELECEK

Durgun su Sporları açısından büyük Projeler başlatan Ordu Büyükşehir Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yapımı devam eden Su Sporları Merkezinde incelemelerde bulundu.
ORDU SU SPORLARINDA TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ HALİNE GELECEK

Ulusal ve Uluslararası Kano, Yelken gibi Spor dallarında yarışmaların yapılabileceği bir merkez haline getirileceğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, ‘’3 ay değil 12 ay yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla ulaşımdan alt yapıya, turizmden tarıma birçok alanda başlattığı çalışmalar aralıksız sürüyor.’’ Dedi.

Bu kapsamda Başkan Güler’in sportif faaliyet olarak sadece denize girip çıkmanın ötesine denizleri de daha verimli kullanmak, su sporlarında Ordu ’yu çekim merkezi yapmak hedefiyle Gülyalı ilçesinde temellerini attığı Durgun Su Sporları Merkezinde ise hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Durgun Su Sporları Merkezi’ne büyük önem veren Başkan Güler, Gülyalı ilçesinde Ordu -Giresun Havalimanı yanında inşa edilen merkezi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Güler, burada yaptı ğı incelemelerde proje alanını gezerek ilgili birim yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

DURGUN SU SPORLARI MERKEZİNDE HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışmaların hızla sürdüğü Durgun Su Sporları Merkezi’nde toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

24 SAAT YAŞAYAN BİR MERKEZ OLACAK

Merkez, bisiklet ve yürüyüş yolları ile 24 saat yaşayan bir alana dönüşürken alan içerisinde ayrıca gözlem kulesi, 4 adet 93 kişilik tribün, hafif çelik prefabrik kayıkhane, muhtelif prefabrik WC-duş, soyunma kabini ve yüzer platform, alt yapı ve çevre düzenleme imalatları ile mevcut misafirhane binası tadilat işlemleri de yapılacak.

-‘’ Ünye Medya Ajans , Ünye ’de Haber ’in Merkezi. Ünye ’den ve bölge’den haber leri anında Tüm Sosyal Medya hesaplarımızdan ve www.unyemedya.com İnternet Sitemizden takip edebilirsiniz. Haber değeri taşıyan Video, Resim ve Belgeler için Whatsapp Haber Hattımız 0553 760 0553’’-


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7