29 Haziran 2021 Salı Saat: 23:35

ÜNYE’DE YAZ SPOR OKULLARI HİZMETE AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Spor Merkezi Yaz Spor Okulları açılışı gerçekleştirildi. Programda İlçe Spor Merkezi Yaz Spor Okulları, tüm spor branşlarında açılarak faaliyete başlandığı belirtildi.
ÜNYE’DE YAZ SPOR OKULLARI HİZMETE AÇILDI
pc3

Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, “Bugün burada Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayesinde çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerimize sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürü oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla 81 il ve ilçelerimizde her yıl uygulanan İlçe Spor Merkezleri ve Engelli Spor Merkezleri çalışmaları tüm spor branşlarında açılarak yaz spor okulu çalışmalarımızı başlatmaktayız. Sizler ülkemizi sportif ve her platformda temsil ederek şanlı bayrağımızı göklere kaldıracaksınız. Gençlik ve Spor Bakanlığı antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri ile geleceğimiz olan siz gençler için sporun ve sporcunun her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

“Milletimizin Geleceği Gençlerimizdir”

Tüm arzumuz Türkiye’nin genç nesillerini yetiştirmek ve geliştirmektir diyerek her zaman gençlerin yanında olacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, “Gençlerimiz daima önceliğimizdir. Türkiye’nin paha biçilmez zenginliği, milletimizin geleceği gençlerimiz tüm planlarımızın ve geleceğimizin merkezindedir. Hepimiz biliyoruz ki bu eşsiz cevherlerin doğru yöntemlerle işlenmesi sadece bugün için değil ilerideki güçlü Türkiye için çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu duygu ve vizyonla çalışmalarımızı hayata geçirirken temel arzumuz Türkiye’nin istikbali olarak genç nesilleri gerçek anlamda yetiştirmek ve geliştirmektir. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan desteklerini esirgemeyen Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Bey’e Ünye Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney Bey’e, Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Bey’e ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Genç Bey’e teşekkürlerimi sunarım” diye ekledi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Uzun süredir evlerde kalan gençlerimiz bugünden itibaren spor kurslarına başlamış olacak. Bu sene bir projemizi daha hayata geçirdik. Yaz spor okullarında spora başlayan yeni yıldızları keşfetmek için sezon içinde Anadolu Yıldızlar ligi nde bu gençlerimizi yarıştıracağız. İçlerinden birçok yetenek gün yüzüne çıkmış olacak. Türk sporuna yeni yetenekler kaza ndırılmış olacak. Açılan yaz spor okulu sayesinde gençlerimiz boş zamanlarını dolu dolu geçirebiliyorlar, sosyal ve kültürel aktivitelere katılıyorlar onlar için de çok güzel oluyor” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 276 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız