4 Temmuz 2021 Pazar Saat: 16:22

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE OLAN TERS KELEPÇE OLAYI’NA ORDU VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’nün iş yerinde polis ekiplerince orantısız güç kullanılarak ters kelepçe ile gözaltına alındı iddialarına ordu valiliğinden açıklama geldi.
TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE OLAN TERS KELEPÇE OLAYI’NA ORDU VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İki gündür ulusal ve yerel haber sitelerinde yer alan  ‘’Büyük Birlik Partisi  Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’nün  polisler tarafından  ters kelepçe ile zorla işyerinden alınınarak emniyete götürüldü’’ haber lerine ve iddialarına karşın valilik açıklama yaptı .

Büyük Birlik Partisi  Ordu Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü’nün   gözaltına alınmasının ünye’de yerel bir haber kuruluşunda yaptı ğı açıklamaların neden olduğu iddiaları birçok haber kanalında yer bulurken bu gün ordu valiliğinden bu tür haber ve iddialara cevap ni,teliğinde açıklama yapıldı.

Ordu valiliğinden Yapılan açıklamada; “Bugün bazı basın yayın organlarına yer alan  “BBP’li kadın yönetici, iktidarı eleştirdiği için gözaltına alındı” haber i gerçeği yansıtmamaktadır.  Söz konusu olayla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 02.07.2021 tarihinde saat 14.30 sıralarında Altınordu ilçemizde, ilçe sağlık müdürlüğü filyasyon ekipleri emniyetimizi arayarak, Fatma YÜMLÜ adlı esnafımızın Covid-19 temaslısı olduğu ihbarında bulunmuştur. Covid-19 temaslısı olduğu için belirtilen adrese polis ekipleri intikal etmiş, ancak o esnada adı geçen vatandaşımız ile ekiplerimiz arasında istenmeyen bir gerilim yaşanmıştır. Bunun üzerine konuyla ilgili Valiliğimizce soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”. İfadelerine yer verildi.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7