12 Mart 2019 Salı Saat: 16:49

TAVLI’NIN, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Tavlı’nın, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü mesajı AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Afif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığ
TAVLI’NIN, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Tavlı’nın, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü mesajı

AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı , 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Afif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, İstiklal Marşı’nın Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu söyledi.

AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı , 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Afif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı’nın Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu belirten Tavlı, “İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşı aynı aşkla söylemeye, yüreğinde taşımaya devam edecek, bu coşku semalarımızda ilelebet yankılanacaktır.” dedi.

-“Türk milleti, tarihe damgasını İstiklal Harbi ile vurmuştur”-

İstiklal Marşının önemini ve taşıdığı değeri bugünümüz ve gelecek nesillere aktarma gayretinde olduklarını ifade eden Tavlı, İstiklal Marşı’nın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anarak, şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal Marşı, Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesidir. Destansı bir mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşı aynı aşkla söylemeye, yüreğinde taşımaya devam edecek, bu coşku semalarımızda ilelebet yankılanacaktır. İstiklal Marşı bizim tarifimizdir. Türk milleti tarihe damgasını İstiklal Harbi ile vurmuştur. İstiklal Harbi, İstiklal Marşı’nın temin ettiği mantık ve iradeyle kaza nılmıştır. Bizler de İstiklal Marşımızın önemi ve taşıdığı değeri bugünümüz ve gelecek nesillere aktarma gayretindeyiz. Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 98’nci yıl dönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşımızın yazarı vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.’’

ÜNYE HABER AJANSI

Bu haber toplam 660 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız