HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Mart 2019 Cuma Saat: 13:14

ARGAN, ‘’VAKİT SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR’’

ARGAN, ‘’VAKİT SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR’’ Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan sandık görevlilerine seslenerek, “vakit sandıklara sahip çıkma vaktidir dedi. Ak Parti Ünye İlçe Başkanlığı, Ünye’de Ak Parti
ARGAN, ‘’VAKİT SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR’’
pc3

ARGAN, ‘’VAKİT SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR’’

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan sandık görevlilerine seslenerek, “vakit sandıklara sahip çıkma vaktidir dedi. Ak Parti Ünye İlçe Başkanlığı, Ünye ’de Ak Parti li sandık görevlileriyle yaptı ğı toplantıda seçim günü dikkat edilecek hususları değerlendirdi.

  Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda sandık görevlilerine bilgilendirme öncesi konuşmalar yer ald Ünye İlçe Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Necati Güler’in açılış konuşmasının ardından İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, sandık görevlilerine önemli uyarılarda bulundu.

“Japonya’nın Çernobili Varsa Türkiye’nin Çanakkalesi Var” Konuşmasına 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin önemine dikkat çekerek başlayan Başkan Argan, “Japon uzmanlar öğrencilere eğitimi ilk olarak Çernobil Faciasının yaşandığı bölgeyi gezdirerek vermeye başlarmış ve eğitimin önemine dikkat çekerlermiş. Türkiye’de Çernobil olayının yaşanmadığını söyleyenlere Japon Uzmanın cevabı sizin Çernobil’den daha önemli Çanakkale’niz var cevabını vermiş. Çanakkale 18 Mart 1915’te Conkbayırı, Gelibolu, Arıburnu ve Anafartalar’da ne zor şartlarda ecdadımızın oraları aldığını biz onlara öğretmedik öğretemedik.

 Japon Bilim Adamının aslında vermek istediği mesaj çok netti; sizin eğitim sisteminizde Milli ruh yok sorusunun cevabını bizler bir türlü addedemedik. Bizler Çanakkale’nin geçilmez olduğunu sadece teorik olarak öğrettik ama bunu bir milli ruh olarak çocuklarımıza aşılamadık, aşılayamadık. Eğitim her şeyin en başında gelen argümandır” dedi.

 “Vakit Sandıklara Sahip Çıkma Vakti” Seçim lere 10 günden daha az süre kaldığını hatırlatan Başkan Argan, “burada oy kullanma sırasında yapmanız ve bilmeniz gerekenleri anlatacağız. Size verilen kitapçıkları en az iki kez okumanız gerekmektedir. Eğer görevinizi iyi algılayamazsanız seçim günü karşılaştığını sorunları çözüme kavuşturamazsınız. Bir engelli vatandaşımızın, bir gözü görmeyen vatandaşımızın  nasıl oy kullanacağını iyi bilmeli siziniz. Unutmayın bir oyun önemi çok büyüktür. Ünye ’de Cumhur İttifakı adaylarımıza en yüksek oyu aldırmak için söz verdik” dedi. Argan’dan O Parti lilere Manidar Söz Parti mizde daha önceden görev yapmış olan parti mizde daha önce üst düzeylerde görev yapmış olanların maalesef acı gerçekle başka parti lerde yer aldığını görmüş bulunuyoruz. Bu konu ile ilgili ben tüm tasarrufu size bırakıyor, Akif’in şu sözü ile sözlerimi bitiyorum; Beden ölü r çürür, cana bakın siz, Kim kiminle yürür, ona bakın siz, Bırakın dönsün dönme dolaplar, Hak’tan hakikatten yana bakın siz.” diye konuştu.

 “Belediyecilik Konusunda Genel Başkanımızı Örnek Alacağız”

Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı ise yaptı ğı konuşmada, “belediyecilik anlamında Sayın Genel  Başkanımızın İstanbul’da yaptı ğı belediyeciliği örnek alacağız. Sayın Genel Başkanımızın önce İstanbul’u sonra tüm Türkiye’yi belediyecilik anlayışıyla baktığımızda ülkemizi neren nereye getirdiğine hep birlikte şahit olduk. Bundan sonraki süreçte aynı duyguyla çalışacağımızı bilmenizi istiyorum” dedi. “Çöp Sorunu 4 Ayda Çözülecek” Ünye ’nin Batı yakasında bulunan vahşi depolama alanı ile ilgili konuşan Tavlı , “3-4 ay içerisinde inşallah Doğu yakasında olan çöp ayrıştırma merkezinin hayata geçmesiyle daha vahşi depolama yapılmayacağını belirtmek istiyorum. O alanın ise Millet Bahçesi olarak düzenleneceğini ifade etmek istiyorum” dedi. Çamlık Doğal Dokusunda Kalacak Belediye Başkan Adayı Tavlı ,  “Çamlık Sayın Genel Başkan Vekilimizin müdahalesiyle betonlaşmadan kurtarılmış, her defasında ifade ediyoruz; doğal dokusuna dokunmadan kır bahçesi şeklinde piknik alanı olarak hemşerilerimiz isteği doğrultusunda arzu ettikleri şekliyle Ünye Çamlığının hayata geçeceğini ifade etmek istiyorum” dedi. Sokak Hayvanları İçin Barınak Sokak Hayvanlarıyla ilgili de çalışma yapacaklarını ifade eden Tavlı , “Büyükşehir belediyemiz ile birlikte sokak hayvanlarıyla ilgili çalışma yapacağız. Hem sokak hayvanlarımız, hem de vatandaşlarımızın rahatsız olmayacağı bir bölgede sokak hayvanlarımızı koruma altına alacağız” dedi. Ünye Merkez Büyük Camii Mevkii’nde yapılacak düzenlemeye de değinen Tavlı , “şehrimize yakışır bir şekilde düzenleme yapacağız. En kısa zamanda bizim dönemimizde hayata geçireceğiz” dedi. Ünye ’de Bulvar Yolu çalışmalarının Büyükşehir tarafından başlatıldığını ifade eden Tavlı , “bu yolu n da tamamlanması Ünye ’ye nefes aldıracaktır. Bunun çalışmalarını da yakından takip ederek tamamlanmasına gayret edeceğiz” dedi.

 Bir Oyun Önemine Dikkat Çekti Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı , sandık görevlilerine seslenerek, “sandıklara sahip çıkalım, unutmayalım bir oyla seçim kaybedenler var. Rehavete kapılmayalım. Bütün seçim sürecinde çalışırsınız, son bir günde rehavete kapılırsınız bütün emekleriniz boşa gider. Sandık görevlisi arkadaşlarımız, oy verme işleminin sonra ermesinin ardından raporlama yapılmadan görevli bulunduğu sandıklardan ayrılmasın” dedi. Ak Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Kemal Cebeci’nin konuşmasının ardından sandık görevlilerine eğitim verildi.

Ünye haber ajansı

Bu haber toplam 465 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız