HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
17 Mart 2021 Çarşamba Saat: 15:37

BAŞKAN MARAL ‘’ÇANAKKALE YEDİ DÜVELE KARŞI KAZANILMIŞ BİR ZAFERİN DESTANIDIR’’

Cumhuriyet halk partisi ünye ilçe Başkanı İsa Maral 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
BAŞKAN MARAL ‘’ÇANAKKALE YEDİ DÜVELE KARŞI KAZANILMIŞ BİR ZAFERİN DESTANIDIR’’

‘’Çanakkale Yedi Düvele Karşı Kaza nılmış Bir Zaferin Destanıdır’’ diyen CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral yayınladığı mesajında, ‘’Bugün 18 Mart 2021, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl dönümü. 

18 Mart 1915 tarihinde başlayan Çanakkale Deniz Savaşı 7-8 saatte kaza nıldı. 25 Nisan 1915’te başlayan Çanakkale Kara Savaşları ise 7-8 ay devam etti.

Müttefikler aylarca devam eden, yüzbinlerce kayıp verdikleri kanlı savaşı savaşı kaza namayacaklarını anlayınca Çanakkale’yi geçemeyeceklerini anlayıp geri çekildiler.

Çanakkale savaşı 30 Nisan 2015’te;

 “İçinizde ve komuta ettiğimiz askerlerde Balkan Savaşının utancının ikinci bir safhasını görmektense burada ölmeyi tercih etmeyeceklerin bulunacağını kesinlikle kabul etmem”

Diyen Yarbay Mustafa Kemal’in üstün dehası ve kahraman askerimizin vatan sevgisiyle yedi düvele karşı kaza nılmıştır.

Kahraman Türk ordu sunun Çanakkale Cephesi'nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya tarihinin zirve sayfalarına da "Çanakkale Geçilemez!" ilkesini bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır. Kutlu olsun! İfadelerini kullandı.

Haber : Ünye Medya Ajans

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7