20 Mayıs 2021 Perşembe Saat: 20:11

ÜNYE’NİN YEŞİLKENT MAHALLESİ 7 YILDIR SU BEKLİYOR

Ünye’nin Yeşilkent Mahallesi’nde 7 yıldır su sorununun çözülmediğini dile getiren CHP Ünye Belediye Meclis Üyesi Kemal Maral, konuyu ünye belediyesi meclisinde tekrardan gündeme getirdi.
ÜNYE’NİN YEŞİLKENT MAHALLESİ 7 YILDIR SU BEKLİYOR

Daha önceki ünye belediyesi meclis toplantılarında yeşilkent mahallesi nin su sorununu haber veren CHP Ünye Belediye Meclis Üyesi Kemal Maral , çözümü için mecliste bir kez daha gündeme getirdi.

Önceki yıllarda konuyu büyükşehir belediyesine defalarca haber vermelerine rağmen  Büyükşehir belediyesinin çözüm noktasında gerekli özveriyi göstermediğini belirten CHP Ünye Belediye Meclis Üyesi Kemal Maral ’a, konuya ilişkin konuşan  Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adem Atik ise Maral ile birlikte önümüzdeki hafta OSKİ’yi ziyaret edeceklerini belirtti.

‘’7 yıldan bu yana yol ve su sorunu çözülemedi’’

Daha önce belde belediyesi olan ancak Ordu ’nun Büyükşehir olmasıyla mahalleye dönüşen Yeşilkent’in bir bölümünde su ve yol sorununun yıllardır çözüm beklediğini ifade eden CHP Ünye Belediye Meclis Üyesi Kemal Maral Ünye Belediye Meclisi Mayıs Ayı olağan toplantısı sonrası toplantıya katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adem Atik’e sorunu iletti. Maral , “kendi mahallem de olan Yeşikent Mahallesi ’nde 7 yıldan bu yana yol ve su sorunu çözülemedi. Çalışmalar kaplumbağa hızıyla ilerleyerek bir sonuç alınamadı. 7 yıl önce içme suyuna kavuşacak olan mahalle taşıma suyla ihtiyacını karşılıyor. Büyükşehir Belediyemizin içme sularıyla ilgili ciddi bir yatırım yapması gerekiyor. 7 yıldır mağduriyet yaşıyoruz.

“Mahalleli 2021 Yılında Taşıma Suyla İhtiyacını Karşılıyor”

Bu konunun 2021 yılı içerisinde çözülmesini talep ediyoruz. Ayrıca aynı mahallede ulaşım sorunu da var. Birçok mahalleye hatta Kumru ilçesine bağlantısı olan bu mahallenin halkı bozuk yollar nedeniyle zorluk çekiyor. Özellikle bentonit madeni çeken kamyonlar var. Yolun bozuk olması vatandaşları mağdur ediyor” diye konuştu.

“Talebinizi OSKi’ye Bizzat İletelim”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adem Atik ise konunun OSKİ’ye taşınması konusunda “bu konuda Kemal bey sizleri alalım OSKİ Genel Müdürümüzü ziyaret edelim. Sizlerin taleplerini bizzat kendilerine söylemiş olalım” dedi.

-‘’ Ünye Medya Haber Ajans ı.’’-


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7