21 Kasım 2021 Pazar Saat: 15:38

Başkan Argan Ankaradan Ünye Dönüşünü Değerlendirdi

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Ankara ziyaretlerinin ardından ak parti ünye ilçe binasında açıklamalarda bulundu.
Başkan Argan Ankaradan Ünye Dönüşünü Değerlendirdi

Ak parti Ünye ilçe binasında Ankara ziyaretlerini değerlendiren başkan Argan yaptı ğı açıklama’da;  “ Ünye Kaymakamımız Ayhan Işık ve Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ile beraber Ankara ziyaretimizi gerçekleştirdik. Burada Genel Merkezimiz Yerel Yönetimler Başkanlığınca Gençlik Kollarımız yönelik Gençlik Kolları Festivali vardı. Burada da nüfusu 100 binin üzerinde olan ilçeleri kapsayacak bir stant hazırlandı. Burada da Ünye Belediyemiz yerini aldı. Ünye ’mizin özellikle yöresel ürünlerinin tanıtımı ve yaklaşık 145 tane belediyemizin bulunduğu bir kompozisyon orada oluşturuldu. BİLSEM’e Müstakil Bina Yapılması Ünye ’mizin her zaman takipçisi olduğumuz üzere eğitim yatırımlarına ilişkin ziyaretlerde bulunduk. Bununla ilgili olarak Ünye İmam Hatip Lisemizin 4. Katında bulunan Ünye Bilim Sanat Merkezi için yeniden müstakil bir bina yapılması için Milli Eğitim Bakanlığımız Emlak ve İstimlak Genel Müdürlüğü ile görüştük. İnşallah Ünye ’deki BİLSEM’i daha güzel yere taşımanın gayretinde olacağız.

 ‘’Yeni Okul Taleplerimiz Oldu’’

Öğretmenevimizin Ünye Limanı karşısında bulunduğu yerdeki tadilatlarla ilgili de bir takım taleplerimiz oldu. Daire Başkanımız bu taleplerimizi yerinde gördü. Yine aynı şekilde şehrimizin batısında TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu aynı binada hizmet verdiği için oraya bir Ortaokul yapılmasını talep ettik. Ünye ’mizin batısında ve doğusunda iki tane Anadolu Lisemiz var. Anadolu Lisemiz taşımalı sistem ile eğitim verdiği için çok yoğun öğrencilerle ilişkili olan bir okul. Bununla ilgili olarak şehrimizin doğu kısmında bir tane Lisenin yapılması ile ilgili talebimizi ilettik. Daire Başkanımız Ünye Kaymakamımız, Belediye Başkanımızı ve ilçe Başkanını orada görmekten memnuniyetini ifade ettiler. Bizler kendi ilçemize kaza ndırmış olduğumuz hizmetlerde bu zamana kadar yaptı ğımız gibi birlikteliği tesis etmek suretiyle bunları kaza ndıracağız. Çünkü devlette gerçekten 3 önemli ismin birlikte hareket etmesinden memnuniyet duyuyor. Gençlik ve Çocuk Kütüphanesi’ni Görüştük Ardından Kütüphaneler Genel Müdürlüğü ile bir görüşme yaptı k. Kütüphaneler Genel Müdürlüğü’nde Kefeli han’da Çocuk Kütüphanesi oluşturulması ve aynı zamanda UNIPORT AVM’de bir Kütüphane oluşturmasına yönelik talebimizi ilettik. Bu talebimiz doğrultusunda da Kütüphaneler Genel Müdürlüğümüz çalışmalarını yapacaklarını ve orada kütüphane oluşumunu gerçekleştireceklerini ifade ettiler.

Ünye’mizde eksikliği ve ihtiyacı bulunan diğer yatırımların da takibini hep birlikte yapacağız Devamında İlbank’a uğradık. Şehrimizin hali hazır harita çalışmalarına ilişkin yapmış oldukları uygulamalara binaen kendilerine teşekkür ettik. Gerçekten Ünye ’deki harita çalışmalarına çok güzel katkıda bulunuyorlar. Diğer taraftan Milletvekillerimizi ziyaret ettik, bazı bürokratlarımızı ziyaret ettik. İnşallah önümüzdeki süre içinde Ünye ’mizde eksikliği ve ihtiyacı bulunan diğer yatırımların da takibini hep birlikte yapacağız. Biz her zaman birliktelikten kaza nım elde eden bir teşkilat ve Ünye ’yiz. Ünye ’de bu zamana kadar gerçekten ne yapılmış ise bunların temelinde birliktelik ve samimiyet vardır.” ifadelerini kullandı.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7