büyükşehir
19 Aralık 2021 Pazar Saat: 09:41

Saadet Partisi Ünye İlçe Divan Toplantısı Gerçekleşti.

Saadet Partisi Ünye İlçe Divan Toplantısı Geniş Katılımla Ünye İlçe Binasında Gerçekleşti.
Saadet Partisi Ünye İlçe Divan Toplantısı Gerçekleşti.

Divan Toplantısına, Saadet partisi il başkanı av. Erkan temiz, katılımıyla   Ünye ilçe Başkanı Başkanı Özgür Şahin, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları, sandık baş müşahitleri, VE ve mahalle temsilcileri katıldı.  

İlçe divan toplantısında konuşma yapan Ünye  ilçe başkanı Özgür Şahin, “Aralık ayındayız. Aralık ayının 17’si bugün itibariyle Saadet Partimizin İlçe Divan Toplantısını gerçekleştiriyoruz. Tabi ki ülkemizde, dünyada gelişen birtakım olaylar yerelde gelişen olaylarla ilgili hem sizlere doyurucu bilgi vermek hem de İlçe Divanımızın raporlanması noktasında kıymetli il başkanımız sayın Av. Erkan temiz bey bugün aramızda inşallah, bir önceki ay parti teşkilatı binamızda ilçe divan toplantılarımızı gerçekleştirmeye başladık. Uzun zamandan beri pandemi dolayısıyla bir araya gelemiyorduk. Bu manada da bundan sonra her ayın ikinci haftası Allah nasip ederse ilçe divan toplantımızı gerçekleştireceğiz. Burada aramızda sandık müşahitlerimiz, mahalle temsilcilerimiz var. Onlara da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” 

Saadet Partisi ilçe başkanı Özgür Şahin’in ardından Ordu İl Başkanı av. Erkan Temiz yaptığı konuşmada şunları söyledi; 

“Ülkenin bugün içine sürüklendiği siyasi sosyal ekonomik bataklık, anormal gidişin normal sonucudur. Uzun yıllardır ülkede iktidar olan sağcı ve solcu muhafazakâr kapitalist partiler, küresel sermayenin tetikçiliğini yapan Dünya Bankası ve IMF'nin dayattığı politikaları uygulamış, ülkede her alanda üretim bitirilmiştir.  AKP döneminde bu durum zirveye çıkmıştır. Ülkenin tüm varlıklarını satan, fabrikaları kapatıp yerine stadyumlar, millet bahçeleri yapan AKP iktidarı, ülkede güzel hizmetler yapılıyor algısı oluşturmak için, borç alıp asfalt ekmiş, borç alıp beton dikmiştir. 

Bu gün gelinen noktada, deniz bitmiş, gemi karaya oturmuştur. Borçların vadesi gelmiş, yeni borçlarla borç faizleri ödenmekte, ülke kaynakları yerli ve yabancı faiz lobilerine, yasallaştırılmış tefecilere aktarılmaktadır. 

TL'sının değer kaybetmesi, üretimin bitirilmesinin sonucudur. Kağıt üretmeyen, samanı dahi ithal eden ülkenin parasının değeri saman kadar olur. 

Ülkede, adalet tamamen rafa kaldırılmış, mahkemeler saraydan gelen talimatla karar verir hale getirilmiştir. Adaletin olmadığı yerde güven olmaz, güvenin olmadığı yerde yatırım ve üretim olmaz. Üretimin olmadığı yerde paranın değeri pul kadar bile olmaz. 

Maalesef ülkenin tablosu budur. Ancak milletimiz umudunu kaybetmemelidir. Bu aziz millet, yok oldu denilen bir zamanda, emperyalizmi dize getirmiş ve yeni bir devlet kurmuştur. Aynı inanç, azim ve kararlılıkla mücadele eden, toplumun her kesimi ile görüşen, derdini dinleyen çözüm üreten milli görüş kadroları varken, Saadet Partisi varken kimse ümitsizliğe düşmesin. 

Saadet Partisi bu ülkenin merkez partisidir. Kimseyi düşman görmeden, ötekileştirmeden, kimseye kin gütmeden, herkesle bir araya geliyoruz, görüşüyoruz, birlikte çözüm üretiyoruz.  İşte bu birliktelik, aydınlık gelecek günlerin haber cisidir. 

Bu ülkede öncelikle adaleti tesis edeceğiz, herkesin temel hak ve özgürlüklerini teminat altına alacağız. Yargıyı tam bağımsız hale getireceğiz. Denk bütçe yapacağız ve kaynakların faize girmesini engelleyeceğiz. Devletin borçlanma ihtiyacını ortadan kaldırıp milletin sırtına yeni borç yüklemeyeceğiz, geleceğimizi ipotekten kurtaracağız. 

Önce saraydan başlayıp, israfı ortadan kaldıracağız. lükse ve şatafata son vereceğiz. Kaynakları üretime aktarıp, herkese iş ve aş imkânı sağlayacağız. 

Ülkede gelir dağılımı adaletini sağlayıp, sarayın ve yandaşlarının zenginleşmesi ne son vereceğiz. 

85 milyon memleket evladı birlikte üretecek ve adil bir şekilde paylaşacağız. Saadet Partisi iktidarında, bu ülke yaşanabilir bir ülke haline gelecek, büyük Türkiye'yi inşaa edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 79 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER AJANSI Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7