HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
21 Aralık 2021 Salı Saat: 13:09

Ünye’nin Doktor Sorununa Vekilden Gaflı Cevap

Ünye’de Basınla Bir araya Gelen Ak Parti Ordu Millet Vekili Şenel Yediyıldız Ünye Devlet Hastanesi’nde ki Doktor eksikliğine Gaflı Bir cevap verdi.
Ünye’nin Doktor Sorununa Vekilden Gaflı Cevap
pc3

Ünye medya haber ajans ı imtiyazı Murat Erkuş Karadenizin En Güzel Hastanelerinden Biri Olan Ünye Devlet Hastanesinde doktor eksikliklerinin yıllardır çözülmeyişinin sebebini sordu.

Doktor sıkıntısının tüm Türkiye’nin sıkıntısı olduğunu belirten vekil yediyıldız Ünye ’de olmayan birçok doktorun Ünye ’nin Terme Devlet Hastanesinde olmasına ise şaşkınlıkla karşılayıp termedeki torpili Ünye ’ye kaydırırım dedi.

Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız ‘’Ünye’ye kasıtlı veya Ünye ’ye mahsus bir şey değil Türkiye’nin her tarafındaki devletin hastanelerinin hepsinde maalesef son yıllarda bir eksiklik olmaya başladı bunun çok sebepleri var. Ünye ’de bunlardan birisi Ordu ’da bunlardan birisi Aybastı’nın yaylasına bir hastane yapmışız biz devasa bir bina yapmışız, öyle mükemmel bir bina ki ama cerrahi var anestezisi yok yani öyle sıkıntılarımız var. Şimdi bu Türkiye’nin her tarafında olan bir şey mesela sağlık bakanlığı bunları istatistik olarak hep rakamlamış Türkiye’de ki doktor oranı %81 ortalaması Ordu ’nun ki %86 doluluk olarak. Biz de bizim istediğimiz şeyler yok, onlar bizim istediğimize bakmıyor onlar genele bakıyor ama biz istediğimize bakıyoruz. Şimdi bizde niye kardiyolog yok, nörolog yok, niye plastik cerrahi yok derseniz şimdi bu branşlar çok tercih edilen branşlar değil hekimler arasında yani hekimler çok fazla kardiyolojiyi tercih etmiyorlar, çok fazla plastik cerrahiyi tercih etmiyorlar böyle şeyleri hekimler çok tercih etmiyor artık.

Hekimliğe bir idealizm olarak bakanlar onlar tercih ediyor ama bakmayanlar etmiyorlar yani bizim sorunumuz bu, toplumun sorunu. Öyle olunca da doktor sayısı az olunca her yere gönderemiyorsun mesela ben önceki ay sanıyorum kardiyolog istedim buraya, Fatsa ’ya, veya dedim bir tane verin ikisi gitsin gelsin yani maalesef dediler ki veremeyiz 5 tane kardiyolog baş vurdu 81 ile 5 taneyi dağıtacağız il bazında bakıyorlar sizde 4 tane var diyorlar. Türkiye’nin her yerinde devler hastanelerinde doktorlar mecburilikleri bittiğinde kaçmak istiyor bunun sebepleri çok fazla özelde çalışmanın daha avantajlı olduğundan mesele o. Yani o sadece Ünye ’ye mahsus bir şey değil bütün devlet hastanelerinde, bunlar düzelecek bizim 81 ilde tıp fakültemiz var yani yaklaşık 100’ün üzerinde tıp fakültemiz var. Mezun veriyoruz inşallah bunların hepsini telafi edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Vekilin bu sorunun Türkiye’nin her yerinde olduğunu belirtmesi üzerine gazeteci Murat Erkuş ‘’Sayın vekilim Türkiye’nin her yerinde bu sıkıntı var diyorsunuz ama hemen yanı başımızda Samsun’un küçük bir ilçesi olan Terme Devlet Hastanesinde bizde olmayan birçok doktor orada mevcut üstelik Terme, Ünye ile kıyaslandığında nüfus ölçüsü ile kıyaslamaya kalktığınız da dahi Ünye ’nin 4’de 1 oranında anca ediyor olmasına rağmen Ünye Devlet Hastanesinde olmayan birçok doktor orada var.’’ Dedi.

Gazeteci Murat Erkuş’un ifadesi sonrasında şaşkınlığını gizleyemeyen vekil oraya torpil geçmişler ben bu konu üzerinde duracağım gerekirse Terme’nin Torpilini Ünye ’ye Kaydırırım dedi.

Bu haber toplam 334 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : Ünye’nin, Doktor, Sorununa, Vekilden, Gaflı, Cevap

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız