pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
16 Ocak 2022 Pazar Saat: 12:38

Büyükşehir Olmak Ünye’yi Geriletti ve Geriletiyor

Saadet Partisi Ünye belediyesi ve ordu büyükşehir belediyesi meclis üyesi kerim Ateş Ordunun Büyükşehir Belediyesi Oluşunun Ünye’yi Gerilettiğini belirtti.
Büyükşehir Olmak Ünye’yi Geriletti ve Geriletiyor

Ünye Belediyesi 2022 Ocak ayı olağan meclis toplantısında Ünye ’nin il olması konusunda tam destek verdiklerini belirten saadet partili meclis üyesi kerim Ateş Ordu Büyükşehir Belediyesi Olduktan Sonra Ünye Geriledi Diyerek Ordu Büyükşehir belediyesinin Ünye ’ye hizmet Konusunda yeterli olmadığını belirtti.

Kerim Ateş Ünye Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında yaptığı açıklamasında, ‘’ Son olarak şunu söylemek istiyorum bir çok arkadaşımız ve Ünye li hemşerilerimiz bunu mecliste gündeme getirmemizi talep etti bizden, Biz Ünye ’nin il olması ile alakalı asla hayır demeyiz, çocukluğumuzdan beri hayalimiz inşallah bir gün İl olmak Ünye ’ye nasip olur, biz bunu sonuna kadar destekliyoruz.

Ben şunu diyorum siz bu söylediğimize karşı geleceksiniz aksini iddia edeceksiniz il olmamıza değil ama şuan söyleyeceğime karşı geleceksiniz aksini iddia edeceksiniz. Büyükşehir olmak son yedi, sekiz yılda Ünye ’yi geriletti ve geriletiyor. Büyükşehir olmak bizleri geriletti ve geriletiyor artı bu son iki dönemde iki seçim gördü Büyükşehir iki dönem aynı Partide farklı, partide olmuş olsa siyasi çekişmeler olurdu, yine ister istemez hizmet alımında sıkıntılar olabilirdi ama şunu da tecrübe ettik ki aynı partiden olmasına rağmen hizmet alımında sıkıntılar var başkanı siz hayır diyebilirsiniz, Hizmet alımında çok büyük sıkıntılar var görünen köy kılavuz istemez, Ben size denizin tuzlu olduğu konusunda ikna etmek durumunda değilim deniz tuzludur başkanım.’’ İfadelerini kullandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Saadet Partili Meclis Üyesi Kerim Ateş’in Sözlerine Karşılık Olarak Katılmadığını belirtti. Başkan Tavlı Yaptığı Konuşmasında, ‘’Murat çıraklı Abimle bir gün espirileşirken Murat abi dedim şu senin gördüklerini ben göremiyorum dedim ya gözlüğünü ver ben gözlükle bakayım yada gözlüğünü çıkarda şu dünyaya birde öyle bak dedim.

Kıymetli arkadaşlar biz sekiz tane beldenin mahalleye dönüştüğü bir ilçeyiz, sekiz tane beldemizde yapılan hizmetlere bir bakalım, birde belde olduğu süreçte yapılan hizmetlere bakalım. Öyle düz mantıkla sade bir algıyla hareket ettiğimiz de siz bunu böyle algılayabilirsiniz ama o yollar sıcak asfalt ile buluştu o yollar betonla buluştu o yolların sıkıntılarının giderilmesi noktasında yapılan hizmetleri göz önüne alındığında inanın belde belediyesinin imkanları ile bu işi yapmanın mümkün olmadığını, Büyükşehir Belediye modelinin belki eksiklikleri olabilir yeni bir modeldir bunlar düzenlendiğinde çok çok çok daha iyi mahallelerimize adaletli hizmeti götüreceğimiz bir modelin olduğunu özellikle belirtmek istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 366 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız