pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
9 Mart 2022 Çarşamba Saat: 18:17

TORUNOĞLU ‘’ORBEL SUÇ İŞLİYOR’’

İYİ Parti Ünye İlçe sözcüsü Berkay Torunoğlu ordu büyükşehir belediyesine Bağlı ORBEL Şirketinin ünye Büyük Cami çevresinde bulunan dükkan sahiplerinden para toplamasının doğru bir davranış olmadığını belirtti.
TORUNOĞLU ‘’ORBEL SUÇ İŞLİYOR’’
pc3

Ordu Büyükşehir Belediyesine Bağlı ORBEL şirketinin Ünye Büyük cami etrafındaki belediye dükkanlarının yerine iş merkezi yapıp oradan dükkan vermek vaadi ile Para Toplamasına tepkiler devam ediyor.

Ünye Medya Haber Ajans ında Yayınlanan ‘’Murat Erkuş İle Mercek Özel’’ Programına Konuk olan İYİ Parti Ünye İlçe Sözcüsü Berkay Torunoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesinin Büyük cami etrafındaki belediye dükkanları ile ilgili süreci iyi yönetemediğini belirti.

Kendisine yöneltilen soru üzerine ORBEL şirketi   Ordu Büyükşehir  Belediyesi adına kendisinin olmayan bir arazi için para toplamasının yanlış olduğunu ve bunun bir suç olduğunu belirtti.

‘’AYNI KEMAL SUNAL’IN İSTANBUL BOĞAZ KÖPRÜSÜNÜ SATIN ALMASI GİBİ Bİ ŞEY BU’’

Şimdi burada yorum yapmak bizim gibi kişilere çok fazla düşmüyor.  Bu yorumluk bir konu değil aslında, bu konuda yasalar açık. Şimdi Büyükşehir Belediyesinin başka bir kuruma ait olduğu alenen bilinen bir araziyle ilgili proje oluşturması yasak değil zaten düşün şimdi sizin bir araniz var ve bu arazi üzerinde bir yetkiniz oluyor. Ben çıkıyorum geliyorum size diyorum ki sizin aranize ben inşaat yapacam. İşte 10 tane daire yapacağım. O dairelerin bilmem şu kadarını bu şekilde değerlendireceğim diyorum ve siz bu konuda ne bir haber darsınız ne bu konuya bir haber darsınız. Bu doğru bi şey değil. Aynı Kemal Sunal’ın İstanbul Boğaz Köprüsünü satın alması gibi bi şey bu. Dolayısıyla bu başlı başına bir yönetim faciasıydı.

‘’TAMAMEN BİR YÖNETİMSEK FACİA’’

İkinci bir açıda bu arazi üzerinden satış yapılıyor olması. Kendinize ait bir arazi üzerinden arazi üzerindeki dükkanların sahiplerine bir protokol olmadan bir şartname hazırlanmadan bir ihale hazırlığı yapmadan satıl yapılmadı ya da satış yapılacağının söylenip bunun üzerinden bir miktar para toplaması tamamen bir yönetimsek facia.

En iyimser noktadan bakarsanız bakın sonuçta Ak Parti bir iktidar partisi ve SGK Kurumu da iktidara tabi kurumlardan. Devlet kurumudur fakat şu anki yönetim sisteminde biliyorsunuz Devlet Kurumlarına müdahale çok rahat ve çok hızlı bit şekilde gerçekleşebiliyor. Bizim zaten itiraz ettiğimiz noktalardan bir tanesi de zaten bu. En iyimser bir şekilde şu anki yönetimin sigortayı ikna ederek bu arazideki kullanım haklarını geri alabileceğini düşünseniz dahi bu sürecin yönetiminde çok ciddi bir hata var.

‘’BU BİR SUÇTUR’’

Çünkü ne bu şekilde süreç yönetilir ne bu şekilde yöneticilik yapılır bu çok büyük bir zafiyettir. Ünye linin bu konuda ne kadar şaşkın olduğunun siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının ne kadar şaşkın olduğun farkındayız. Bu bir suçtur.’’ İfadelerini kullandı.

Bu haber toplam 303 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız