pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
19 Nisan 2022 Salı Saat: 17:57

BAŞKAN TOSUN “ALTINORDU’DA SATILACAK YER Mİ YOKTU?”

Mercek Özel Programının bu haftaki konuğu Demokrasi ve Atılım Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun oldu.
BAŞKAN TOSUN “ALTINORDU’DA SATILACAK YER Mİ YOKTU?”
pc3

Ünye Medya Haber Ajans ımızın Murat Erkuş ile Mercek Özel programının bu haftaki konuğu olan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun Ünye Büyük Camii etrafındaki dükkanlar hakkında sorulan soruyu sert bir şekilde yanıtladı.

Yaptığı cevapta Başkan Tosun “Çiftlik sahibi olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in açıklama bulunmasını bekliyoruz.” diyerek sert bir cevap verdi.

Başkan Tosun verdiği sert cevapta şu sözlerle

“DÜKKANLARINI BOŞALTSINLAR DİYE TEHDİT EDİLİYORLAR”

Ünye gerçekten metropol bir ilçe. Bugün Türkiye’de 1. sınıf ilçe Ünye . Yani Ünye Sıradan bir ilçe değil. Türkiye nasıl Avrupa’nın tarım arazi ülkesi olduğu gibi Ünye ’de Türkiye’nin bilinen en metropol bir ilçesi. Bu metropol ilçenin merkezinde ki iki nokta SGK’ya borç karşılığında veriliyor. Böyle bir skandal olabilir mi? Döner Çeşme yanındaki bina SGK’ya borç karşılında veriliyor, Büyük Camii etrafında ki dükkanlar SGK’ya borç karşılığında veriliyor. Bu bizim bildiğimiz. Ordu ’da başka yer kalmadı mı? Altınordu’da verecek yerin yok muydu senin? Yok muydu Altınordu’da da Ünye ’nin göbeğinde bulunan yerleri SGK’ya borç karşılığında verdin. Geri alınacak deniliyor ama geri alınması muamma. Büyük camii etrafında bulunan esnafların dükkanlarını boşaltmaları için tehdit ve şantaj ediliyor.

“ÜNYELİLER ADINA ÇIKSIN BURASI BENİM YÂDA BURASI BENİM DEĞİL DESİN”

“Bakın burada ne döndüğünü kimse bilmiyor. Çiftlik sahibi olan Hilmi Güler Bey’den rica ediyorum. Aslında kendisi çok güzel de bir bakanlık yapmıştır. Uzun yıllar Bakanlık yapmış devlet tecrübesi olan bir beyefendi, kendisine saygı duyuyorum. Rica ediyorum Ünye liler adına çıksın bir açıklama yaparsın dersin ki burası benim yâda burası benim değil desin. Nihat Şen denen Zatı muhterem beyefendi benim danışmanım ve ya değil, yetkili ve ya değil. Bu kelimeyi söylemek bu kadar zor değil aslında. Neden 6 aydır bunu Ünye li Vatandaşlara söylemiyorsunuz? Niye sesiniz çıkmıyor? Biz daha 2 gün öncesinde yaptığımız telefon görüşmesinde orada ki bir vatandaş almış duvarları kırmış kepenkleri sökmüş parçalıyor orayı. Biz de diyoruz ki buraya kim müdahale olacak. Şimdi Ordu Büyükşehir Belediyesi ben müdahale olamıyorum benim değil diyor, SGK benden talep edildi ama kime ait olduğu belli değil.

“PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR BURAYI BOŞALTMAZSAN ÖN SÖZLEŞME GEÇERSİZ”

Orada kim kime dum duma bir olay var ve orada bir keşmekeşlik 6’lık havasına sokmak için de oradan dükkân almak için para veren vatandaşa diyor ki o belediyeden yetkili ve sıfatlı olan vatandaş geliyor diyor ki esnafa sen para verdin dükkân almak için ancak niyet belli burayı atıl göstermemiz lazım. Esnaflar dükkânı boşalttı kepçeyi vurabilmemiz için senin pazartesi gününe kadar burayı boşaltman lazım seninle yapmış olduğumuz ön sözleşme geçersizdir diyor. Zaten senin sözleşme yapabilme yetkin yok çünkü senin değil burası ve adama diyor ki boşaltmazsan feshederim senin hakkını diyor. Bunu büyükşehirden bir personel söylüyor.

“METREKARESİ 20 BİN TL OLAN DÜKKANLARDA FİYAT FARKI OLACAK”

Bakın 6 ay önce buranın metrekaresini 20 bin TL’den verdiler ama hala başlamadılar. O zaman 20 bin TL’den fiyat vermişken çimentonun torba fiyatı belliydi şimdi çimentonun torbası 64 TL demir zaten uçtu gitti. İster istemez fiyat farkı olacak. Oradan dükkân almak için arabasını satanı, arsasını, evini satanını komşusundan borç alanını biliyorum. El altından satılan illegal dükkânlar hariç. Adam alamadığı için dükkânını başkasına veren hariç.

“NİHAT ŞEN’İN SIFATINI BİZ MERAK EDİYORUZ”

Bakın 2086 devlet ihale kanununa göre madde şu dur istediğin kılıfa at ben Orkent’ten Büyükşehir Belediyesine attım ya da Büyükşehir Belediyesinden Orkente attım öyle bir şansın yok. Sen ne olursan ol burayı ihaleye çıkarmak zorundasın. Kaç dükkân vardı 50 dükkân vardı. Şimdi kaç dükkâna çıktı 55 dükkâna çıktı. 50 dükkânın kentsel dönüşüm önceliğiyle kira mülk sahiplerine verirsin geri kalan 5 dükkânı ihaleye çıkarmak zorundasın. Ben çıkarmam diyor. Bunu diyende kim diyen kim! Bir sorsanız ben danışmanım bir sorsanız ben danışman değilim diyen Sayın Nihat Şen söylüyor bunu. Hangi sıfatla söylediğini biz merak ediyoruz. Ben aldım bitti işte ben burayı çözdüm diyor.” ifadelerini kullandı.

Demokrasi ve Atılım Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun’un konuk olduğu programı alt tarafta bulunan linkten izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

Bu haber toplam 243 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız