pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
7 Mayıs 2022 Cumartesi Saat: 10:04

ÜNYE’NİN İL OLMASINA FATSA’DAN DESTEK

Mercek Özel programının bu haftaki konuğu İYİ Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici oldu.
ÜNYE’NİN İL OLMASINA FATSA’DAN DESTEK
pc3

İYİ Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici Mercek Özel Programında kendisine sorulan Ünye İl olsun mu sorusuna Ünye potansiyeli yüksek olan bir ilçe bence il olmalıdır ifadelerini kullandı.

Başkan Çivici Ünye ’nin il olmasının Fatsa ’nın da işine geleceğini belirterek Fatsa ’nın da Büyükşehirden kurtulmuş olacağını belirterek Ünye ’nin il olması Fatsa ’nın da işine yarayacağını dile getirdi.

Ünye’nin il olmasına destek veren İYİ Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici’nin açıklamasında

"Ünye’ye geldiğim zaman Fatsa İlçe Başkanı olduğum için beni deniyorlar. Başkanım Ünye İl olsun mu? Siz ne düşünüyorsunuz? Ünye potansiyeli çok yüksek bir ilçe. Ana nüfusu 130 binlerde gözükebilir ama arka havzanın gücüyle beraber Ünye ’nin il olması il hakkı var mıdır bence var.

ÜNYE’NİN İL OLMASI FATSA ’NIN İŞİNE GELİR

 

Ünye İl olmalı mı? Ünye ’nin il olması bence Fatsa ’nın işine gelir. Bu benim şahsi düşüncem. Bunu dediğim zaman bana diyorlar ki Fatsa ’da mı il olsun? Cevap olarak olsun diyorum bende. Fatsa ’nın da arka havzası çok geniş ama ben olaya şuradan bakıyorum. Şimdi bizi taşıma oylarla büyükşehir yaptılar.

O DÖNENİM BELEDİYE BAŞKANLARI MİLLETİN MALINI KORUMADI

 

Ünye ve Fatsa ’nın en çok gelir getiren yerlerinde bizim o dönemki belediye başkanlarınız sağ olsunlar kendi mallarını korudular milletin mallarını koruyamadılar. Büyükşehir’e verdiler bazı yerlerin hakkını. Fatsa ve Ünye bu yüzden kıtlık içinde. Bu yüzden hizmet alamıyoruz biz. Ünye ve Fatsa arka havzaları şu an Ordu ’dan ayrılsa Ordu ’da geriye bir şey kalmaz Altın ordu ve köyleri kalır. Ulubey, Mesudiye ki tokat sınırında, Gölköy yani çok az bir ilçe kalıyor. Ünye ve Fatsa bence şunun farkına varmasını düşünüyorum.

 

TEPEDE BENİM OLACAK DİYE FİLLER TEPİŞİYOR

 

Ünye’nin il olsun mu olmasın mı sorusundan ziyade bence olabilir. Fatsa ’nın bu olayla ilgili hiçbir sıkıntısı yoktur. Büyükşehirden Fatsa ’da kurtulmuş olur Ünye ’de kurtulmuş olur aynı zamanda. Ama bence şunu yapmamız lazım nasıl ben Ünye ’ye gelin olduğum zaman Ünye ’nin İnsanını, Ünye ’nin Güzelliğini, Ünye ’nin değerlerini, Ünye ’nin potansiyelinin fakına vardım ki Ünye ’yi çok sevdim bence artık iki ilçenin tabanında zaten hiçbir şey yok üstünde filler tepişiyor sadece senin olacak benim olacak diye.

 

BÜYÜKŞEHİR ARADAN SIYRILIYOR

 

İki ilçenin artık bir olma zamanı geldi. El ele verip Büyükşehirden istediklerini almaları lazım. Fatsa olarak geri kalıyoruz bunun yanında Ünye ’de geri kalıyor. Ünye ve Fatsa ’yı birbirine düşürüp Büyükşehir aradan sıyrılıyormuş gibi geliyor bana." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1.022 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız