pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
11 Mayıs 2022 Çarşamba Saat: 19:54

BU EKSİKLİK ÜNYE’Yİ YÖNETİYORUM DİYEN İDDİA SAHİPLERİNİN EKSİKLİĞİDİR

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor Ünye gibi büyük bir şehirde kültür merkezi eksikliğinin Bu eksikliğin asıl mimarı Ünyelilerin önünde biz Ünye’yi yönetiyoruz diyenlerin eksikliğidir dedi.
BU EKSİKLİK ÜNYE’Yİ YÖNETİYORUM DİYEN İDDİA SAHİPLERİNİN EKSİKLİĞİDİR
pc3

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, Ünye Medya Ajans ta yayınlanan Mercek Özel programında kendisine yöneltilen Ünye Kültür Merkezi hakkında sorulan soruya “ Şimdi bugün Kültür Sarayımız yokta Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının ve Ünye Ticaret Borsasının salonu, Okulların salonu kültürel faaliyetler için kullanılıyorsa bu bir eksikliktir.” İfadelerini kullanarak sert bir şekilde tepkide bulunarak cevap verdi.

15 Temmuz Meydanının arka tarafında yapılan Kültür Sarayının ihalesini üslenen Müteahhidinin malzemelerini söküp ve tırlara yükleyip gittiği açıklayan Başkan Zor “ Yani siz müteahhitle bir anlaşma yapmışsınız. Zaten müteahhit haksız olsa eşyalarını ya da malzemelerini söküp götüremez. Yani bir hukuk devleti var ortada götüremez. Demek ki müteahhit haklı.” sözlerini kullanarak Ünye Belediyesinin sözleşmede ki maddeleri yerine getirmediği cevabında belirtti.

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor Kültür Merkezi Hakkında sorulan  soruya verdiği cevapta “ Ünye gibi 130 bin nüfuslu bir şehirde Kültür Merkezinin olmaması bir kere birinci derecede Ünye ’yi yönetiyorum diyen iddia sahiplerinin eksikliğidir ikinci derece de ise Ünye lilerin tamamının yani hepimizin. Çünkü yönetenler önce bu toplumun neye ihtiyacının olduğunu belirleyecekler. 20-30 yıl önce şu anki iş merkezinin olduğu yerde minik bir kültür merkezimiz vardı. Oranın sahnesi yoktu o zaman ben Ünye Belediyesindeydim sahne yaptırdım oraya küçücük, tiyatro gösterileri yapılabilsin diyerekten. Öğretmenlik dönemimde okulda sahne yaptırdım.

“İnsanlar Büyük Koltukta Oturdukları Zaman Büyük Adam Olmazlar”

Şimdi bugün Kültür Sarayımız yokta Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının ve Ünye Ticaret Borsasının salonu, Okulların salonu kültürel faaliyetler için kullanılıyorsa bu bir eksikliktir. Bu eksikliğin asıl mimarı Ünye lilerin önünde biz Ünye ’yi yönetiyoruz diyerek Ünye lilerin de ne hikmetse çapını da çok bilmeden yani insanlar büyük koltukta oturdukları zaman büyük adam olmazlar. Yani önlerine yukarıdan birilerini abi olarak tayin ediyorlar onlarda da ona abi diyorlar. Önemli koltuklarda oturduğu halde henüz bir Kültür Sarayı yapamamış olmaları, müteahhide ait borçlarını verememiş olmaları, Türkiye genelinde şu kadar köprü bu kadar bulvar bu kadar otoban bu kadar viyadük yapıyoruz ama onun binde bir görüntüsü olan bir Kültür Sarayını yapamıyorlarsa o zaman Ünye liler diyecek ki biz bu adamların peşinden niye gidiyoruz. Yani ne bunların özelliği diyecekler. Bunu ister genel siyaset olarak algılayın ister ister yerel siyaset olarak algılayın. Bu ciddi bir eksikliktir.

“Bizi Ünye ’de Mahcup Ettiler Diyecekler”

Orada da bizim yerel temsilcilerimizi birileri kandırıyorlarsa onlarda çünkü işte geldi geliyor müteahhit şöyle dedi, bakan yardımcımız ya da bakanımız şöyle dedi diyorlarsa onlar aldıklarıyla bu cümleleri kuruyorlar. Öyleyse onlarda sorgulayacaklar, bize söz veren adamlar sözünün eri değilmişler bizi Ünye ’de mahcup ettiler diyecekler. Yani benim 15 Temmuz Meydanında bir iş yerim var iki gündür tırlar orada söküp yüklüyorlar. Müteahhit haklıdır ya da değildir o benim sorunum değil. Yani siz müteahhitle bir anlaşma yapmışsınız. Zaten müteahhit haksız olsa eşyalarını ya da malzemelerini söküp götüremez. Yani bir hukuk devleti var ortada götüremez. Demek ki müteahhit haklı. Yani siz bu adamla olan anlaşmada ki taahhütlerinizi devlet olarak hükümet olarak yerine getirmemişsiniz yatırımcı da diyor ki bun buraya şu kadar para bağladım teminatlarını dahi yakıyorum ve gidiyorum diyor. Bu çok üzücü kahredici bir şey. Ünye ’de sadece bununla kalmak istemiyorum. Kültür Sarayı dedik. Ünye lilerin 30 yıldır 40 yıldır iddia ettikleri eksik olarak gördükleri kemer projeleri maalesef 30-40 yıldır yapılamadı. Yani organize sanayi bunlardan biridir, Ünye limanı bunlardan biridir, Orta Anadolu bağlantı yolu bunlardan biridir, Üniversiteye ek fakülteler kurma bunlardan biridir.

Bu haber toplam 408 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız