HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
28 Mayıs 2022 Cumartesi Saat: 21:41

“MESELE ÇEVRESEL DUYARLILIK OLUNCA ÜNYE’NİN NASIL DİRENÇ GÖSTERDİĞİNİ BİLEN BİRİSİYİM.”

Bir dizi ziyaret için Ordu’da bulunan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ve İzmir Millet Vekilimiz Sayın Müsavat Dervişoğlu, Ünye’ye geldi.
“MESELE ÇEVRESEL DUYARLILIK OLUNCA ÜNYE’NİN NASIL DİRENÇ GÖSTERDİĞİNİ BİLEN BİRİSİYİM.”
pc3

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ve İzmir Millet Vekilimiz Sayın Müsavat Dervişoğlu bir takım ziyaretler doğrultusunda ve “Genel Başkanımız Meral Akşener’in vazifelendirmesi ile bizde başka yerlerde partimizle ilgili çalışmaları devam ettiriyoruz.”  ifadelerini kullanarak Ünye ’ye gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirtti.


Ünye’ye gelen Dervişoğlu TEB Bankası Ünye Şubesi Önünde İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandıktan sonra Ünye Akkuş Niksar Caddesinden başlayıp, Büyük Cami çevresi, Orta Çarşı, Belediye ve Hükümet caddelerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Ziyaretinde vatandaşların ve esnafların sorunları dinledi, bunları Meclis’te dile getireceğini söyledi.


İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Genel Başkan Yardımcımız ve İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilimiz esnaf ve vatandaşların sorunlarını birinci ağızdan dinlediler. Salı gününden başlayıp gündeme getirecekler. Ordu ilim ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum.” dedi.


İYİ Parti Ünye ilçe Başkanı Feryal Çuhacı, “Bugün Ünye ’mizde çok değerli bir konuğunu ağırlıyoruz. Bizim çocuğumuz, bizim gönlümüzün en yüce yerinde.” ifadelerinde bulundu.


Dervişoğlu, Ordu genelinde birçok çevresel sorunun olduğunu ifade ederek, “Mesele çevresel duyarlılık olunca Ünye ’nin nasıl direnç gösterdiğini bilen birisiyim.” dedi.

İktidarı eleştiren Dervişoğlu; Şuanda kaza nabilecekleri bir seçim olsa haftaya Pazar’a seçim yaparlar. Ama kaybedecekler. Bu iktidarın bir seçimlik ömrü kalmıştır. Az kaldı diyorum.” ifadelerinde bulundu.


“ÜNYE’NİN ÇEVRE DUYARLILIĞINI BİLİYORUM”


Ardından Belediye Caddesinde bulunan Şehitler Anıtı alanında basın açıklaması yapan Dervişoğlu,   Ordu genelinde birçok çevresel sorunun olduğunu ifade ederek, “Mesele çevresel duyarlılık olunca Ünye ’nin nasıl direnç gösterdiğini bilen birisiyim.” dedi.


“MEMLEKETİMDE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”


Dervişoğlu şöyle konuştu; “Memleketimde olmaktan, buraların evladı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Böyle bir teşkilatım olduğu için iftihar ediyorum. Böyle ilçe Başkanlarım olduğu için ve böyle bir aileyi sıfırdan oluşturdukları için onlara şükranlarımı sunuyorum. Problemleri yerinde tespit etmek ve çözüm önerilerini ortak akılla belirlemek üzere 20 Ocak 2020 tarihinden itibaren bütün Anadolu’yu il il, ilçe ilçe dolaşıyoruz. Genel Başkanımız her gün bir yerde, onun vazifelendirmesi ile bizde başka yerlerde partimizle ilgili çalışmaları devam ettiriyoruz.” dedi.


“İLİN YÜZDE 70’İ MADEN SAHASI OLARAK BELİRLENMİŞ”


Ordu’nun yüzde 70’inden fazlasının maden sahası olarak belirlendiği ve Ordu ’da çevresel sorunların çok fazla olduğuna işaret eden Dervişoğlu, “Buranın önemli problemleri var. En önemlisi çevre sorunları ile ilgili. Ordu vilayetinin yüzde 70’inden fazlası maden sahası olarak belirlemişler. Ben  mesele çevresel duyarlılık olunca Ünye ’nin nasıl direnç gösterdiğini bilen birisiyim. Aybastı’da hepimizin kullandığı bir yayla var. Arkadan Reşadiye’ye inersiniz.  Burada da Akkuş yaylası var. Oradan da Niksar’a inersiniz. Yaylalarımızı nerdeyse işgal ediyorlar. Derelerimizi işgal ediyorlar. Ormanlarımızı yok ediyorlar.


“ADAYA DA GÖZ DİKMİŞLER”


Bütün bunlar yetmiyormuş gibi birde adalarımıza göz diktiler. Fatsa ’da ada bile denmez, Fener Kayalığı dediğimiz kayalığın üzerine bir rıhtım ve seyir terası yapacaklarını söylediler. Ellerinde bir fizibilite yok, rantabilite yok, bir proje var. Bunu ihale ediyorlar. Ben onlara sesleniyorum, bu memleketin deresinden, dağından, yaylasından, denizinden, adasından ellerini çeksinler. Vali’yi ve Büyükşehir Belediye Başkanını yine tekraren uyarıyorum. Rabtabıl olmayan bir projeyi çok büyük maliyetlerle gerçekleştirirseniz bütün bir halk bunun hesabını size sorar. Burada özellikle Vali’yi göreve davet ediyorum. Çevresel duyarlılıklarımızı göz ardı ederek halen ısrarla, milletle inatlaşa inatlaşa bir iş yapmaya kalkarlarsa ve benim Ünye li, Fatsa lı, Ordu lum bir direniş sergileme ihtiyacı hissederse kanımın son damlasına kadar  yanlarında olacağım.


“İYİ PARTİ OLARAK HAZIRIZ”

Ne yaparlarsa yapsınlar İYİ Parti olarak hazırız. Şuanda kaza nabilecekleri bir seçim olsa haftaya Pazar yaparlar. Ama kaybedecekler. Bu ceberut iktidarın sonuna gelinmiştir. Bu iktidarın bir seçimlik ömrü kalmıştır. Az kaldı diyorum.” ifadelerini kullanarak konuşmasını bitirdi.


Basın açıklamasının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Meclis Gurup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu, İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatında ilçe başkanları ile toplantı düzenledi.

 

Bu haber toplam 140 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız