ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
26 Haziran 2022 Pazar Saat: 16:15

AĞAOĞLU; TMO’NUN VAR OLMA SEBEBİ NEDİR? NE İŞ YAPMAKTADIR? KİME HİZMET ETMEKTEDİR?

İyi parti Ordu il başkan Yardımcısı Hüseyin Ağaoğlu Türkiye’de artan gıda ürünlerine tepki olarak bir basın açıklaması yayınladı.
AĞAOĞLU; TMO’NUN  VAR OLMA SEBEBİ  NEDİR? NE İŞ YAPMAKTADIR? KİME HİZMET ETMEKTEDİR?

İktidarın Tarım Politikalarını eleştirerek TMO’nun asli görevini yerine getirmediğini belirten İYİ Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağaoğlu Yaptığı açıklama’ da; Bu ülke; üç tarafı denizlerle çevrili, toprağı verimli, suyu minareli, dört mevsimi yaşayan havasıyla, tarıma elverişli topraklarıyla,

ana yurdumuz Anadolu olduğuna vurgu yaparak  sözlerine başlayan Hüseyin Ağaoğlu;

market tezgahlarında satılan patatesin kg fiyatını baz alarak iktidarın sergilemiş olduğu yanlış tarım politikaları eleştirdi.

    Bir resim karesiyle bir çuval patates fiyatını işaret ederek bu resim, iktidarın yanlış uyguladığı tarım politikalarıyla üreticinin belini büken, onu emperyalist güçlerin yoksulluk politikalarına kurban eden bir zihniyetin ülkeyi ne hale getirdiğinin vesikasıdır.

Patates, kolay ekilebilen ve hasadı yüz güldüren bir ürün olmasının yanında çokça tüketilen bir besin kaynağıdır.

Tarım ülkesi olan Türkiye’de üreticinin artan girdi maliyetleri karşısında tarlada ürününü hak ettiği değerinde satamaması ve artan hayat pahalılığı neticesinde üreticinin sürekli borçlanarak ekip biçtiği, tarladan sofraya gelene kadar zam üzerine zam geçtiği bu fahiş fiyat farkının ortaya çıkmasının en önemli iki kalemi, artan mazot fiyatlarıyla birlikte oluşan nakliye giderleridir.

Arada komisyoncu firmaları’ da düşünürsek bu durum, tüketicinin alım gücünü zorlayan ekonomiyi gözlerdeki ışıltıyla anlatan ve her şeyi bildiğini sanan zihniyetin karşısında fikir beyan etmeyen halktan aldıkları vekaleti bir tek adamın salahiyetine bırakan beceriksiz ve kabiliyetsiz politikacıların eseridir.

 

Sözlerinin devamında üreticinin ürettiği ürüne garantör bir kurum olarak kurulan üreticiye  serbest piyasa şartlarında bir devlet güvencesi sağlama aracı olan  TMO nun bugünkü durumunu sorgulayarak kurum üzerinden iktidara eleştirilerini sürdürdü.

 

TMO; ( TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ) NE İŞ YAPMAKTADIR? VAR OLMA SEBEBİ  NEDİR?KİME HİZMET ETMEKTEDİR?

 

Üretim topraktan çıkıyorsa 

Üreticiyi desteklemek için kurulmuş devletin kurumu TMO’nun var olma gayesi bu ülkenin toprağından alın teriyle mahsulünü çıkaran iç Pazar’ı doyuran üreticinin ürettiği ürüne TMO, neden? Şartsız ve koşulsuz alım garantisi verememektedir.

 

TMO, maalesef kuruluş amacına uygun yönetilmemektedir! TMO, derhal fabrika ayarlarına geri döndürülmelidir! İktidar sahipleri biran evvel aklını başına devşirmelidir!

 

Yanlış olan, kendi ülkemizin verimli toprakları ve üreticimizin üretim gücü dururken dünyanın bir ucunda Venezüella da tarım yapmaya çalışmanızdır. 

İfadelerini kullanan İYİ Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı  Hüseyin Ağaoğlu iktidara uyarıda bulunarak ‘’Artık daha fazla İnat etmeyin, yanlış uyguladığınız tarım politikalarından derhal vazgeçin!.

 

Eğer bu inadınızdan vaz geçer, yüzünüzü üreticiye dönerseniz çareyi dışarıda aramak zorunda kalmaz, ülkesinde üreten ve ürettiğini dünya pazarına ihraç eden ve gereksiz ithalatın önünü kesen bir konuma gelir ve ancak o zaman dünyanın eline bakan değil dünya pazarını doyuran  bir ülke oluruz.

    Aksi taktirde bu olumsuz tabloya müdahale etmezseniz, bu gaflet; milletimizi daha fazla emperyalist güçlerin esiri yapacaktır. 

    Gelinen noktada halkın alım gücü azalmış, ülke ekonomisi harap ve bitap düşmüştür. dedi.

 

    AKP genel başkan vekili Numan Kurtulmuşun bir Televizyon  programında yaptığı açıklamasını eleştiren Hüseyin Ağaoğlu Numan Kurtulmuşun  “ihracatın yolunu açtıklarını” bunun en önemli etkeninin şükür diliyle “Türk lirasının değerinin düşmesi”

olduğunu söylemesinin, AKP iktidarının artık şirazesinin kaydığının, pusulayı şaşırdığının aslında en yüksek tondan ifadesi olduğunu söyledi.

Sözlerinin devamında;

    Hangi devlet adamı ülkesinin para biriminin değerini düşmesinden duyduğu memnuniyeti övünerek ve şükrederek anlatabilir ki. 

Bu ancak hazinesi boşalan ve bu Vaziyeti kurtarmak için durumdan kendine olmadık vazifeler çıkaran, kaybettikleri milletin hazinesini yabancı para girişiyle yerine koymaya çalışan zihniyetin kendi para birimini yabancı para birimi karşısında değersiz kılması, aslında ihracat dengesinin bozulmasının ve ülkemiz ekonomisinde nedenli bir kara delik açıldığının en büyük göstergesidir.

Bunu’ da övünerek bir marifet gibi anlatmaksa tam bir garabettir.

    Bu durum ekonomideki bozulan dengeleri yeniden oluşturmak, üretimde istihdamı sağlamak ve üreticinin elinden tutamak yerine ülkenin boşalan frenleri karşısında kendisine bir kaçış rampası arayan bir fikriyatın tezahürüdür ancak’’ ifadesini kullandı.

    

sebep ve sonuç ilişkisi açısından bugün ülkenin içinde bulunduğu duruma dikkat çeken Hüseyin Ağaoğlu İktidara seslenerek;  ‘’Tarımı bitirdiniz, sanayiciyi bitirdiniz, esnafı bitirdiniz, vatandaşıysa korkutup sindirdiniz. 

Elde avuçta ne varsa özelleştirdiniz. Şimdide Türk lirasının değerini düşürmekle övünüp, devletin kaybettiğiniz hazinesini bu parlak fikrinizle geri kaza nmaya mı çalışıyorsunuz?

     Kimi kandırdığınızı düşünüyor kiminle dalga geçtiğinizi zannediyorsunuz? 

     Şunu iyi bilin bu aklı evvel fikirleriniz iktidarınızın gücünü daha da zayıflatacaktır. 

 

     Böylelikle ömrü tükenmiş, miadı dolmuş iktidarınız bu süre zarfında siz konuştukça batacaktır. Lafla peynir gemisi yürümez, Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bu iki söz, sizin bugün içine düştüğünüz garabeti ziyadesiyle özetlemektedir. İfadelerini kullandı..

 

Bu haber toplam 173 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız