11 Ekim 2022 Salı Saat: 14:02

“SANSÜR YASASI DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE BİR DARBEDİR”

Emep partisi ordu il başkanlığı meclis genel kurulunda görüşülen yasa tasarısının düşünce özgürlüğüne saldırı olduğunu belirterek bir basın açıklaması yaptı.
“SANSÜR YASASI DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE BİR DARBEDİR”
OSKİ
regaip kandili

Emek Partisi yaptığı açıklamada sansür yasası olarak nitelendirilen ve TBMM’de görüşülen yasanın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Meclis Genel Kurulunda görüşülen yasa tasarısını düşünce özgürlüğüne bir saldırı olarak niteleyen Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Bu yasa ile basın baskı altına alınıyor yetmiyor sosyal paylaşımlarda kişilerin düşünce özgürlüğünü de yok ediyor. “Halkı yanıltıcı bilgiden korumak” adıyla yapılan düzenlemeyle keyfi uygulamaların artarak devam edeceği anlaşılıyor. İşine gelmeyen eleştiriler “yanıltıcı bilgi” kapsamında değerlendirecek. Baskı artacak.” dedi.

            Ülke açık cezaevi oldu

Poyraz, açıklamasında şunları söyledi, “Ülkeyi açık cezaevine çevirme konusunda kararlı olan tek adam iktidarı sosyal medya daki paylaşımlar ve kapalı anlık mesajlaşma uygulamalarını bile takip ederek sadece muhalif- özgür basına değil düşünen, konuşan hem de kendi arasında konuşan herkesi denetim altına almak istemektedir. Bu yasa tasarısı işçi sınıfının, emek ve meslek örgütlerinin, gençleri ve kadınların hak alma mücadelesine saldırıdır.

Halkın haber alma hakkı engellenemez. Basın ilan kurumunun anti demokratik uygulamalarına yasal kılıf oluşturan hiçbir düzenleme kabul edilemez. Basın, ifade ve haber leşme özgürlüğünün önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır.” dedi.

Bu haber toplam 105 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : emep, ünye, haber

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız