HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
27 Şubat 2023 Pazartesi Saat: 18:09

ASIRLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR!!!

50 yılı aşkındır yapılacağı umudu ile heyecanla beklenen Ünye Akkuş Niksar yolunda Tamamlanamayan Ünye Akkuş Arası Yol genişletmesi için Yüklenici Firmaya yer teslimatının yapıldığı belirtildi.
ASIRLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR!!!

Geçtiğimiz aylarda İhalesi Yapılan Ünye Akkuş Niksar yolu ihalesi sonrasında İhaleyi kaza nan firma Doğan İnşaat ile Sözleşmeler imzalandı ve geri sayım başladı.

Ünye Akkuş Niksar yolu için yer teslimi yapıldığını belirterek Ak Parti Ünye İlçe Binasında Bir basın açıklaması Düzenleyen İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Ülke Olarak Zor ve Acılı Günler geçirdiğimiz şu günlerde Ünye ve Ordu lulara güzel şeylerin de olduğu Haber ini ve vermek istedik diyerek Ünye Akkuş Niksar Yolunun 600 gün içerisinde tamamlanacağını belirtti.

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, düzenlediği basın Toplantısında, ‘’ Ünye Akkuş Niksar yolu İhalesi 700 Milyon TL bedel ile alan Doğan İnşaat Limited Şirketi’nin oldu yer teslimi gerçekleşti ve işi teslim süresinin 600 gün olduğunu belirtti. 

Yapılan Basın Açıklamasına başkan Yardımcıları Ümit Baş ve Mustafa Karaca da hazır bulunurken  Başkanı Kenan Selim Argan “6 Şubat tarihinde ülkemizi derinden etkileyen bir deprem felaketi ile karşı karşıya geldik. Ben bu afette hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralı lara acil şifalar diliyorum. Devletimiz her zaman olduğu gibi milletinin yanındadır.

Ünye-Akkuş-Niksar yolu konusunda ise 30 Eylül’de ihale edilmiş ve sonrasında da ihaleye katılan firmaların süreç ile ilgili zaman başlamıştı. Yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde Ünye -Akkuş-Niksar yolu ile ilgili son noktaya gelmiş olduk. İhale sonuçlandı ve sözleşme imzalandı. Doğan İnşaat Limited Şirketi bu yolun yapımı ile ilgili süreci üstlendi. Bölge Müdürlüğümüz yer teslimini de gerçekleştirdi. Şuanda incelemeler yapılarak bir şantiye kurulması planlanıyor.

Felaketlerin üst üste geldiği bu dönemde böyle güzel çalışmalarımız da oldu. Toplam işin bitiş süresi 600 gün olarak belirlendi. Yani iki yıl gibi bir sürede İnşallah yol tamamlanacak. Burası yaklaşık 1 Milyar Lira gibi bir bedelle ihale edilmişti. 650-700 milyon Lira gibi bir rakam ile de arkadaşlarımız ihale sürecini aldılar. Ancak 2023 güncellemeleri ve bu pozların değişimi ile ilgili süreç söz konusudur.

Ünye Akkuş Niksar yolu ile ilgili genişlik önemlidir. Özelikle beldelerde olan kısımlarda çift şeritli yolların olacağı, dönemeçlerin ve kavislerin elden geldiği ölçüde kırılacağı ifade edildi. Biz öncelikle mevcut Ünye -Akkuş-Niksar yolunun rehabilite edilerek karayolları standartlarına getirilmesi ile ilgili çalışma yürüttük. Amacımız, Cevizdere bölgesinden geçecek yolun engellenmesi değildir. O yol da yapılmalıdır, bundan sonraki takibimiz bu güzergah olacaktır. Ancak bugünkü koşullarda mevcut yolun karayolları standartlarına getirilmesi daha elzemdir. Çalışmalarımızda bu şekilde yürütülmüştür.” İfadelerini kullandı.

Ünye Medya Haber

Bu haber toplam 425 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ASIRLIK, HAYAL, GERÇEK, OLUYOR!!!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız