HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
7 Kasım 2023 Salı Saat: 14:30

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, STK TEMSİLCİLERİ VE İŞ İNSANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Çeşitli ziyaret, inceleme ve törenlere katılmak üzere Ordu’ya gelen TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu’daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş insanları ile bir araya geldi.
TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, STK TEMSİLCİLERİ VE İŞ İNSANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

 

Radisson Blu Otel’de gerçekleştirilen “STK Temsilcileri ve İş İnsanları Buluşması” programında, TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Muammer Erol, AK Parti Ordu Milletvekilleri Mahmut Özer, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Selman Altaş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş insanları hazır bulundu.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Muammer Erol, “Devletimizin en üst kademesinde yer alan ve her fırsatta Ordu lu olmakla övündüğünü ifade eden Sayın Meclis Başkanımızı ağırlamaktan dolayı duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum” diye konuştu. 

 

Programda, sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarına hitaben bir konuşma yapan TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Muammer Erol’a teşekkür ederek, Ordu ’nun iyi yetişmiş bir sivil toplum birikimi olduğunu ifade etti. 

 

Yapılan toplantılarda dile getirilen meselelerin Ankara’da takibinin yapılarak birçoğunun çözüme kavuşturulduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Önümüzde sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı olsun bu önümüzdeki asır diyorsak, her birimize ayrı ayrı sorumluluklar düşüyor. Bu işlerin yapılabilmesinde bir başkasından, sadece sorumluluk mevkiinde olanlardan değil, 85 milyon olarak hep birlikte bu işin ağır tarihi yükünü sırtlarımızda hissedeceğiz ve STK’lar olarak her birimiz ne yapıyorsak olalım, yaptığımız işi en iyi şekilde yaparak önce çevremizi, yaptığımız faaliyetler dolayısıyla destek olmamız gereken toplum kitlelerini birlikte bir noktaya doğru yönelteceğiz ve inşallah bunun sonucunu alacağız diye düşünüyorum. Türkiye yüzyılı güçlü bir Türkiye’nin geçtiği yer tek tek güçlü illerden geçer. Her birimiz, her bir ilimiz sahip olduğu potansiyeli sonuna kadar kullanacak ve çok daha güçlü bir hale gelecek. Ordu ilimiz bu anlamda Allah’ın izniyle çok da şanslı. Burada şu anda görev yapan Milletvekili arkadaşlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, Sayın Valimiz oldukça tecrübeli, oldukça birikimli bir kadro burada hizmet ediyor. Hep beraber STK’lar olarak da birlik beraberlik içerisinde arkadaşlarımızla beraber onlara destek olalım. Onlar da size, sizin yolunuzu açarak bu çalışmaları en iyi noktaya götüreceğiz ve Ordu sahip olduğu bütün potansiyellerini en güçlü noktada kullanacaktır. Bu istikamette bu toplantılarımızı hem istişare etmek hem sahip olduğumuz imkân ve fırsatları yeniden değerlendirmek hem de Türkiye’nin, milletimizin üzerine düşen sorumlulukları hatırlamak bakımından önemli imkânlar olduğunu düşünüyorum” diyerek, sözlerini tamamladı. 

 

Programda AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer de konuşma yaparak, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çizilen Türkiye ikinci yüzyılı çerçevesinde Ordu ’nun daha üst noktalara taşınmasında önderlik edeceğini söyledi. 

 

Özer, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Ordu , bambaşka bir Ordu olacak” diyerek, sözlerini tamamladı. 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise, “Burada siz değerli STK mensuplarıyla birlikte burada bir fikir alışverişinde bulunacağız. Bizim tüm çalışmalarımızda Sayın Başkanımızın yıllardır çok büyük katkıları oldu. Her çalışmalarımızda katkıları var. Sıkıştığımız zaman derhal yanına gidiyoruz ve bütün belediyelere katkıları oluyor. Bütün güzel çalışmalardan dolayı bize destek olan, yardımcı olan, gönlünü açan örnek rol modelimiz bizim için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ordu ’muzun ikinci yüzyıla atım atışında önemli fikir alışverişleri olacak” diye konuştu. 

 

Konuşmaların ardından, iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerinin dile getirildiği toplantı, soru cevap bölümüyle sona erdi.

 

Bu haber toplam 92 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız