HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
13 Kasım 2023 Pazartesi Saat: 21:45

ŞAHİN YENİ DÖNEM İÇİN GÜVEN TAZELEDİ

Saadet Partisi Ünye’de 7. Kongresi gerçekleşti. Gerçekleşen kongrede mevcut başkan Özgür Şahin Güven tazeledi.
ŞAHİN YENİ DÖNEM İÇİN GÜVEN TAZELEDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından kongre divan üyelikleri belirlendi. Divan Başkanlığına Abdülkadir Bektaş, Divan Başkan Yardımcılığına İsmail Tok, Divan üyeliklerine ise Ethem Eyigün ve Ahmet Kesimoğlu seçildi.

 

Divanın belirlenmesinin ardından teşkilat mensubu Serdar Süleyman Özel, faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporunun ardından da hesap raporunu Ahmet Kesimoğlu’nun okuduğu kongrede açılış konuşmasını Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Özgür Şahin yaptı.

Başkan Özgür Şahin konuşmasına Milli Görüş Hareketi’nin kurucusu merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anarak başladı.

Özgür Şahin, konuşmasında şunları söyledi;

 

“Seçimin üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen; seçim öncesi sunulan pembe tabloda olmayan, seçmene ifade edilmeyen birtakım faaliyetlerin de gerçekleştirildiğini burada ifade etmekte fayda görüyorum.

 

Nedir bu faaliyetler? Yurt dışından getirilen telefonların ücreti 2024 yılı için 6 bin liradan 20 bin liraya çıkartıldı.03.11.2023 itibarıyla pasaport fiyatları 2024 yılında %58,46 zamlandırıldı. Cumhuriyet tarihinde faizleri bir seferde en çok artıran Parti olmayı başardılar. KDV'leri 12 puana kadar artırma kararı aldılar. Motorlu Taşıtlar Vergisini, iki katına çıkartarak ek bir vergi getirdiler.

 

Bir yandan üstesinden gelinemeyecek kadar kötüye giden ekonomi olmasına rağmen; diğer yandan asıl oy kaynakları olan dar gelirliyi de kaybetmemek için sosyal yardım adı altında dağıttıkları paralar var. Çalışmadan hazır yemeye alıştırılan insanlar var.

 

“Çözüm mümkün”

 

Ultra lüks uçaklarla, ultra lüks araçlarla ulaştıkları, konakladıkları; ultra lüks yazlıklar, kışlıklar, saraylar var. Öte yandan ayın başında aldığı maaşla ayın sonunu getiremeyen emekliler var. Bununla birlikte eşek kuyruğunu kovalar gibi ayın ucunu diğer ucuna bağlamaya çalışan memurlar var. İşçi, memur, herkesi geçim derdinden kurtarmak da mümkün. Adil bir paylaşımla, çalmadan çırpmadan; ihaleye fesat karıştırmadan sosyal yardıma gerçekten ihtiyaç duymadan, alın teri döküp kaza nan bir halk oluşturmak, emekliye şimdiye kadar verdiği emeğin karşılığını vermek de mümkün. Kayırmacılık yapıp ihale dağıtmadan; devletin hâzinesini kendine babasından mirasmışçasına savurganlıkla harcamadan; dedelerimizin gemileri karadan yürüttüğü zamanlardan ufak ufak gemiciklerle yürütüldüğü bir zamanı oluşturmadan bir çözüm arayışında olunabilinir. Hatta bu çözümü hep birlikte bulabiliriz de.

 

“Hükümetin bölgemize ne kadar sahip çıktığı tartışılır"

 

”Hükümetin ekonomik anlamda bölgemize de ne kadar sahip çıktığı tartışılır. Allah; yaşadığımız topraklarda bizlere bir lütufta bulunmuş ve Karadeniz sahilinde yaşayan 8 milyon insanın yaşam döngüsünde önemli bir yere sahip olan fındığı bize ikram etmiş. Ancak bu fındık; çiftçinin geçim kaynağı iken büyük şirketlerin rant kapısı olmuş. Bir kez olsun fındık bahçesine girmemiş; çuval basmamış, dal eğmemiş, yerden toplamış, sıra takip etmemiş, başak yapmamış, belki bu deyimlerin ne olduğunu bile bilmeyen insanların, oturduğu yerden bir bölgenin geçimine ve geleceğine karar vermesi sizce normal mi? Benim ürettiğime, alın teri akıttığıma, uykusuz gecelerimin sabahında, gün ağarmadan girdiğim bahçede emek vererek topladığım, harmanladığım, patozladığım fındığa başkalarının fiyat biçmesi; bizi sözleşmesiz köle olarak kullanmalarından başka nedir Allah aşkına!”

“Müteahhitlere yedirmeye, betona gömmeye doyamadılar”

 

Dün Ferraro denen şirket Avustralya'da 1 milyon fındık ağacı dikti. Türkiye'deki üreticiler sıkıntıya ya girecek. Fındık fiyatları düşecek, diyenler; bugün Avusturalya'da Finansal Reviev gazetesinin haber inden sonra acaba Türkiye de fındık fiyatları artacak diyebiliyor mu? Çünkü çıkan haber lere göre bu tekelci niyet burada zarar etmiş. Elbet ederler, herkes Türkiye gibi, vatandaşını bu tekelci zihniyet karşısında ezdirecek değil!! Umarım bu anlayıştan vazgeçilir de üretenine, çiftçisine, toprak sahiplerine hak ettikleri değeri verirler. Yoksa ne diktikleri saraylar meyve verir ne de besledikleri şirketlerden süt sağabilirler. Ordu 'ya, Ünye ’mize baktığımızda da karşımıza farklı bir görüntünün çıktığını söylemek mümkün değil. Yapılan işler ortada, son 20 yıldır bölge insanımızın kalkındırılması için, doğduğu yerde doyması için, bir adım atılmış değil. Varsa yoksa sök kaldırım, dök asfalt. Gelen yardımları, bütçeden ayrılan payları; müteahhitlere yedirmeye, betona gömmeye doyamadılar. İnsanımızı büyük şehirlere göç etmek durumunda bıraktılar. Bacası tüten bir fabrika kuralım, insanımız burada çalışsın diyen yok. Organize Sanayinin adı var kendisi ortada yok. Bugün içerideki bu iş bilmezlik ve ekonomik yoksunluk dış siyasetimizi de lekelerle olan ilişkilerimizi de etkiliyor elbet!

 

"İktidarın eylemi trajikomik oldu"

 

Hepimizin malumu; Terörist İsrail’in, Müslüman Filistin halkına yaptıklarına şahit oluyoruz. Dünyanın gözü önünde Müslüman bir ülkeye soykırım yapılıyor. Dünyadaki duyarlı tüm insanlar ayağa kalkmış olmasına rağmen, Siyonist İsrail ve başta ABD olmak üzere; ona destek olan ülkeler ve onların sapkın yöneticileri, yapılan bu soykırıma göz yumuyorlar. Oysa Fransa'daki saldırılarda ölen 25 kişi için bu sözde liderler, kol kola yürümüş, terörü lanetlemişti. Ölen Müslümanlar, öldü ren Siyonist İsrail olunca ikiyüzlülüklerine siz de şahit oluyorsunuz. Ülkemizde birçok parti ve STK'lar sokaklarda İsrail ve ABD elçiliklerinin önlerinde eylemler yaptılar. Çünkü ellerinden gelen buydu. Ancak iktidar partisinin eylem yapması trajikomik bir durum oldu.

 

“İsrail ancak güçten anlar."

 

“Bununla beraber ülke genelinde, hatta dünya genelinde Yahudi mallarına karşı bir boykot eylemine girişildiğini söyleyebiliriz. Bu, bizim ülkemizde de hem iktidar hem iktidara yakın STK'lar hem de muhalif parti ve STK'lar tarafından da karşılık buldu. Bunu faydalı bulduğumuzu söylemek isterim. Ancak devletin televizyonu olan TRT'de Yahudilere ait kola ve cips reklamının, çamaşır yumuşatıcısı reklamının, çocuk bezi reklamının; ülkenin en çok izlediği dizilerden bir tanesinin reklam aralarında oynatılmasının; Yine devlete ait olan Tarım Kredi Marketlerin de bu Siyonist zihniyeti destekleyen üreticilerin; yiyecek ve içeceklerini "Haftanın Yıldızı" olarak indirime sokmasını; Yerli tohum ve fideyi yasaklayıp Yahudi tohumunu kullanmaya, zorunlu hale girmesini ve pazarlarda yerli tohum ya da fide satanlara 100 binlere yaklaşan cezalar yazması ortada bir iki yüzlülük olduğunu da gösteriyor. Şunu açık gönüllükle ifade etmeliyim ki: yapılan bu eylemleri ve protestoları olumlu karşılamakla birlikte; birkaç Yahudi şirketinin batırılması ne Filistin’deki Müslümanlara bir fayda sağlayacak ne de dünya Müslümanlarının izzetini koruyacaktır. Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın da söylediği gibi İsrail ancak güçten anlar. Onlara anladığı dilden konuşulmalıdır.

"Hayra motor, şerre freniz…"

 

Bu sebepten ötürü gerçekçi adımların atılması gerektiğini ve AK Parti iktidarının bu meseleye hakkıyla sahip çıkmasını; Türkiye ile İsrail arasında yapılan demir- çelik, petrol ve su satışı gibi anlaşmaları acilen sonlandırması gerektiğini ifade etmeliyim. Bugün siz iktidarda olsanız ne yapardınız diyenler elbet çıkacaktır. Onlara; 1974'te, 1975'te, 1977'de, 1991'de, 1996-1997 yıllarında yaptıklarımızı hatırlatın; gerçek bir siyasi duruş nedir, şahsiyetli dış politika nasıl olur, bunları anlatın! Elhamdülillah bugün mecliste bunu anlatacak omurgalı Müslümanlardan oluşan bir grubumuz da var. Elhamdülillah hayra motor, şerre fren olma imkanımız var. Mecliste çok kısa bir zaman olmasına rağmen Saadet grubunu insanlarımız takip etmeye söylediklerini, kendi dünya görüşlerine göre olumlu ya da olumsuz tenkit etmeye başladılar. Bu da bizim doğdu bir yol izlediğimizi, hala milyonların faydasına işler yapabileceğimizi gösteriyor. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar kongremize hoş geldiniz diyorum. Önce Ahlak ve Maneviyat düsturuyla; Yaşanabilir bir Türkiye", Yeniden büyük Türkiye, "Yeni ve Adil bir Dünya için yapacağımız tüm çalışmalarımızda Cenâb- Allah yardımcımız olsun!!İnanıyoruz ki: Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!” ifadelerini kullandı.

Oy kullanma işlemine geçilerek kullanılan oyların tamamını alan İlçe Başkan Adayı Özgür Şahin yeniden ilçe başkanı seçilerek güven tazeledi.

Başkan Şahin kongrenin sonunda teşekkür konuşması yaptı.

“Ünye’mizi daha yaşanabilir bir kent yapmak için çalışacağız”

Şahin konuşmasında, “Bugün Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatımızın 7. Olağan ilçe kongresini gerçekleştirdik. Bu kongremiz başta Ünye ’miz, Ordu muz ve ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa hayırlı uğurlu olsun. Kongremize teşrif eden tüm büyüklerimize, partililerimize, STK temsilcilerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kongremizde aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. İnşallah onlarla da birlikte Ünye mizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için gayret edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

 

Saadet Partisi’nin yeni yönetimi şöyle oluştu;

 

Başkan Özgür Şahin;

 

Veysel İLHAN,  Ahmet KESİMOĞLU, Ahmet KUŞLU, Serdar Süleyman ÖZEL, Ahmet ÖZKAYA, Ali ALTUNOK, Mehmet Akif ÇALOĞLU, Halil LACİVERT, Mevlüt SENCAR, Hasan YEĞİN, Bayram ORTATEPE, Adem ERDİM, İsa SARI, Hamza TAN, Erkan ÜRESİN, Abdullah TOKUÇ, Engin ÖZKAN, Sedat BİLGİÇ, Mustafa ZORLU, Emine ÖZKAYA, Osman KURU, Osman Nuri GÜNER, Özdem ÇAVUŞOĞLU, Ümmü ÖZKAYA, Ramaza KILIÇ, Hasan ARSLAN, Aydın TÜRKMEN, Sinan ÇİL

 

Ünye Alyans Düğün Salonunda düzenlenen kongreye Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, Ünye Gıda Maddeleri ve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman,  Niyazi Çavuşoğlu, CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral , İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Av. İrfan Demir, Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, (ÜNSEBDER) Başkanı Ali Türk, CHP Ünye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atay, Saadet Parti delege ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Bu haber toplam 163 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ŞAHİN, YENİ, DÖNEM, İÇİN, GÜVEN, TAZELEDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız