HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Mart 2019 Cuma Saat: 09:42

TAVLI’DAN “KADINLAR GÜNÜ” MESAJI

Tavlı’dan “Kadınlar Günü” mesajı  Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak kadınların gününü kutladı. Tavlı, mesajında şu görüşlere yer verd
TAVLI’DAN “KADINLAR GÜNÜ” MESAJI
pc3

Tavlı’dan “Kadınlar Günü” mesajı 

Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı , “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak kadınların gününü kutladı.

Tavlı, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. Bugün gelinen noktada kadınlarımız; iş hayatı, eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, çağdaş Türkiye'nin simgesi ve Cumhuriyet'in en büyük teminatı olmuştur. İslam dini ile birlikte kadın toplumda hak ettiği değeri almıştır. Kadının konumundaki bu değişiklik, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de birçok ayette ifade edilmektedir. Kadınlara karşı gösterilecek tavırda bizim için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. Fahri Kâinat Efendimiz Hazreti Muhammed, hanımlara karşı her daim güler yüzlü olmuş, onlara sevgi, saygı ve anlayış göstermiştir. Günümüzde Türkiye'de hanımlarla ilgili çeşitli yasal düzenlemeler yapılarak, Kadın Hakları ve şiddet konusunda önemli mesafeler kat edilmiştir. Kadınların karşılaştıkları diğer sorunlar, toplumun genel eğitim düzeyinin yükselmesi ve kadınlarımızın sosyal, siyasal, ekonomik yaşamda etkinliklerinin daha da artmasıyla ortadan kalkacaktır. Bu vesileyle kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştireceğimizi ifade ederek, tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyor, kadınlarımıza sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum."

ünye haber ajansı

Bu haber toplam 472 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : TAVLI, DAN, KADINLAR, GÜNÜ, MESAJI, ünye, akp, parti, haber

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız