HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Temmuz 2019 Çarşamba Saat: 10:46

ÜNYE BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÜNYE BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Ünye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında Gerçekleştirildi.
ÜNYE BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
pc3

ÜNYE BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Ünye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında Gerçekleştirildi.

 

Ünye Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Meclis Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.

Toplantı Öncesi Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Meclis Üyelerine Yapılan Çalışmalar Konusunda Bilgiler Verdi.

-“30 Km Yol Yapıldı”-

Göreve Geldikleri Günden Bugüne Yapılan Ve Takip Edilen Çalışmalara İlişkin Bilgi Veren Başkan Tavlı , “Tekkiraz Karaarmut Mevkii’nde Bulunan Maden Ocağımızın Ticari Ruhsatının Alımı İle İlgili Sürecin Sonuna Geldik. 30 Km Filler Malzemeli Yol Yapımı, 13 Km Stabilize Malzemeyle Yol Bakımı Yaptı k. Aynı Şekilde Saray Hamamı’nın Halkımızın Kullanımına Açılmasıyla İlgili İzninin Alınma Aşamasında Son Noktaya Geldik. Cumhuriyet Meydanı ’nda Bulunan Ve Ünye ’nin Tarihine Işık Tutmuş Olan Tarihi Çınar Ağacı’nın Bakımı Konusunda, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tabiat Varlıklarından Sorumlu Şube Müdürlüğüyle Yaptı ğımız Ortak Çalışmayla, Ağacın Ömrünün Uzatılması Noktasında Gerekli Hassasiyet Gösterilmiştir. Ünye Kalesi’nin Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor. Daha Önce Ünye Belediyesi Olarak İhalesi Yapılmıştı Ancak Ordu Valimizin Bize Destek Sözünün Ardından Sözleşme Yenilenme Çalışması Vardı. İnşallah Temmuz Ayı İçerisinde Bu Süreç Tamamlanacak Ve Çok Kısa Zamanda Dehliz Temizleme Çalışmaları Yapılarak Turizme Kaza ndırılacak. Ordu Büyükşehir’de Yaptı ğımız Ziyaretlerde Ünye ’nin Sorunlarını Genel Sekreterlik Ve Daire Başkanlığı Düzeyinde İlettik.” Dedi.

Başkan Hüseyin Tavlı ’nın Konuşmasının Ardından Gündem Maddelerinin Görüşülmesine Geçildi.

-Güreşlerin Ve At Yarışlarının Ödülü Belirlendi-

Meclis Toplantısında, Ünye 20. Kültür, Sanat Ve Turizm Festivali Kapsamında Düzenlenecek Olan Yağlı Güreşler İle Rahvan At Yarışlarında Dereceye Girecek Olanlara Verilecek Ödül Miktarı Görüşülerek Kabul Edildi.

Konuya İlişkin Bilgi Veren Başkan Tavlı , Ünye ’de 3 Gün Dolu Dolu Festival Gerçekleştireceklerini İfade Ederek, “Ünye’de Belirli Bir Sürede Ramazan Etkinliklerine Dönüşen Kültür Sanat Ve Turizm Festivali’ni Temmuz Ayında Normal Süresi Olan 3 Gün Yapalım Diye Karar Almıştık. Festivalimiz 19 Temmuz Cuma Günü Başlayacak, 20 Temmuz Cumartesi Günü Devam Edip, 21 Temmuz Pazar Günü Sona Erecek. Festival Kapsamında Yağlı Güreşler, At Yarışları Ve Sanatsal Etkinlikler Gerçekleştirilecek.” Diye Konuştu.

-“İktidar Muhalefet Ayrımı Yapmadık”-

Meclis Toplantısında Meclis Üyesi Kerim Ateş’in Çamlık’a İlişkin Talebine Cevap Veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Mecliste İlk Günden Bugüne Kadar İktidar, Muhalefet Ayrımı Gözetmeksizin Ünye ’ye Hizmet Etmenin Gayreti İçinde Olduk. Çamlık Ünye 'nin Bir Değeri. Ünye lilerin İstemediği Hiçbir Şey Çamlık’ta Yapılmayacak. Yapılacak Çalışmaya Hep Birlikte Karar Vereceğiz. Ordu Büyükşehir Belediyesi Olarak Derlerse Ki, “Çamlık’ın Bakımını, Hizmetini, Gelişimini Kontrolünü Ve Korumasını Ünye Belediyesi’ne Devrediyoruz”, Biz Memnuniyetle Kabul Ederiz. Hem Korumayı Hem De Hizmet Etmeyi Elimizden Geldiğince Yaparız.” Dedi. 

Meclis Toplantısı, Diğer Gündem Maddelerinin Görüşülmesinin Ardından Sona Erdi.

 


ÜNYE HABER AJANSI GÜVENİLİR İLKELİ HABER

Bu haber toplam 363 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız