HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Ocak 2020 Cuma Saat: 17:12

Ünye’ye Dokuz ayda 4.5 milyonluk yatırım

Ünye’ye Dokuz ayda 4.5 milyonluk yatırım Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, göreve geldiği 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, 85 mahalleye sahip olan Ünye’de 4,5 milyonluk yol yatırımının yapıldığını söyledi. Ünye Belediye
Ünye’ye Dokuz ayda 4.5 milyonluk yatırım
pc3

Ünye’ye Dokuz ayda 4.5 milyonluk yatırım

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , göreve geldiği 31 Mart yerel seçim lerinin ardından, 85 mahalleye sahip olan Ünye ’de 4,5 milyonluk yol yatırımının yapıldığını söyledi.

Ünye Belediyesi, 2019 yılında yol yapım çalışmaları ile dikkat çekti. Toplamda 2 bin 810 kilometrelik yol ağına sahip olan Ünye ’de belirlenen bütçe çerçevesinde beton, parke ve malzemeli yol bakım çalışmaları gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , çalışmalara ilişkin yaptı ğı açıklamada, “Ünye’mizin gelişmesi ve ortak hedeflerimiz için yeni yılda da yorulmadan, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin gelişmesi, kalkınması ve hedeflerine ulaşması için koyduğumuz hedeflerimize ilerlemeyi sürdüreceğiz.” dedi.

-Dağınık arazi yapısı ve geniş hizmet ağı-

Ünye’de toplamda 2 bin 810 kilometrelik yol ağının 617 km’lik kısmı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, 2 bin 193 kilometrelik kısmı ise Ünye Belediyesi’nin hizmet ağı içerisinde yer alıyor. Dağınık ve uzak yerleşim nedeniyle geniş bir mahalle ve bunlara bağlı yol ağına hizmet vermek durumunda kalan Ünye Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler ve mevcut ihtiyaçların analizi sonrasında çalışma planları oluşturuyor. Ünye Belediyesi, bu çalışma ve yatırım programları kapsamında 01 Nisan 2019 tarihinden bugüne toplamda 200 km’den fazla yol çalışması gerçekleştirdi.

-Yol yatırımlarına 3 çeyrekte 4,5 milyon lira harcandı-

1 Nisan 2019 tarihi itibariyle yılın 3 çeyreği olan 9 aylık sürede 4,5 milyon lira harcanan çalışmalar kapsamında 15 bin metrekare parke yol, 65 bin metrekare beton yol, 90 km malzemeli yol bakımı ve 100 km’de tesviyeli yol yapım çalışması gerçekleştirildi.

-“Geniş bir yol ağımız var”-

Ünye’nin coğrafik yapısı nedeniyle geniş bir alana yayıldığını belirten Belediye Başkanı Tavlı , “3 bin kilometreye yakın, geniş bir yol ağımız var. Her noktaya imkânlarımız dâhilinde hizmet götürmek için mücadele veriyoruz. Göreve geldiğimiz 2019 yılının ilk çeyreğinden yılsonuna kadar ekip arkadaşlarımızla birlikte halkımızın taleplerine en hızlı şekilde nasıl cevap verebiliriz noktasında planlamalar yaptı k. Yapılan planlamayla, göreve geldiğimiz 31 Mart yerel seçim lerinin ardından mali disiplinle, 85 mahalleye sahip olan Ünye ’de 4,5 milyonluk yol yatırımı yaptı k.” dedi.

-“2020 yol çalışmaları bakımından daha verimli bir yıl olacak”-

2020 yılında mali disiplin ve yeni hizmet araçları ile çok daha fazla noktaya ulaşacaklarını ve yol yatırımları anlamında verimli bir yıl geçirmeyi hedeflediklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Ünye’mizin her noktasına eşit hizmet götürme ve çalışmaları aciliyet sırasına göre planlayarak çözüm odaklı yatırımlara devam edeceğiz. Ünye ’mizin gelişmesi ve ortak hedeflerimiz için yeni yılda da yorulmadan, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin gelişmesi, kalkınması ve hedeflerine ulaşması için koyduğumuz hedeflerimize ilerlemeyi sürdüreceğiz. 2020 yılı yol çalışmaları bakımından daha verimli bir yıl olacak.” diye konuştu.

Bu haber toplam 482 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : Ünye’ye, Dokuz, ayda, 4.5, milyonluk, yatırım

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız