HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
21 Nisan 2020 Salı Saat: 18:50

ÜNYE BELEDİYESİ OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ünye belediyesi nisan ayı olağanüstü meclis toplantısını ünye ticaret ve sanayi odasında gerçekleştirdi.
ÜNYE BELEDİYESİ OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ünye belediyesi toplantı salonu yerine ünye ticaret ve sanayi odası toplantı salonunda gerçekleştirilin toplantıda 19 madde karara bağlandı.

Ünye belediye başkanı hüseyin tavlı başkanlığında gerçekleşen Toplantıda, karara bağlanan 19 maddenin 4’ü imarla ilgili olurken, maddelerin 1’i red, 2’si kabul, 1 tanesi ise komisyona havale edildi.

İlk madde olarak   Ünye Belediyesi 2019 yılı faaliyet ve denetim raporları okunarak Meclise bilgi verildi.

Komisyon seçimleri yapıldı

Gündemde görüşülen diğer maddelerde 1 yıl süre ile görev yapacak, Ünye Belediyesi Encümen Üyesi, İmar Komisyonu, Tarife Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile içkili yerler  belirleme komisyonu üyeleri yapılan gizli ve açık oylamalarla seçildi.

Buna göre encümen üyeliklerine, Mehmet Arslan, Ercan Yıldırım ve Arif Safa Sarı seçildi.

İmar komisyonuna, Deniz Benli, Yılmaz Turan, Hüseyin Kemaloğlu, Recep Güdek ve Kerim Ateş seçildi.

Tarife komisyonuna, Yılmaz Gürkan, Sema Kurt, Mustafa Darıoğlu, Rıfat Köylü ve Arslan Güdek seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna, Mustafa Fidan, Hasan Çarkacı, Bedri Kesimoğlu, Suna Yerlikaya ve Kadir Gümüş seçildi.

İçkili yerler belirleme komisyonuna ise Hasan Çarkacı, Samet Tecer, Ahmet Dikici, Zeynep Yazıcı ve Kemal Maral seçildi.

ÜNBEL’in sermayesi 2 milyon TL oldu

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, Sermayesinin tamamı Ünye Belediyesine ait olan ÜNBEL Danışmanlık Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin mevcut 1 milyon olan sermayesinin 2 milyon liraya çıkarılması konusu görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili Başkan Tavlı , “ÜNBEL A.Ş. Ünye Belediyemizin bir kuruluşu. Burada hazır beton santralini işletmekteyiz ve buradan betonlama faaliyetlerini yürütmekteyiz. Geçen yıl mikserleri kiralama yöntemiyle işimizi görmüştük. Bu yıl 2 tanesini öz sermayemizle aldık. Yine bu süreçte ihtiyacımız olan damper dorseli bir tır aracı alalım, diye düşünüyoruz. Ayrıca kendi iş merkezimizin betonunu dökmek için ve farklı noktaların betonunu dökebilmek için bir pompaya ihtiyacımız var. Bu amaçla ÜNBEL’in 1 milyon lira olan sermayesinin 2 milyona çıkarılmasını Meclisimize getirdik.” dedi.

İş Merkezi için kredi kabul edildi

Gündemde görüşülen bir diğer maddede Kaledere Mahallesi ’nde mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan Ünye İlçe Sağlık Müdürlüğü yanında ki yıkılan belediye dükkanlarının bulunduğu alana iş merkezi yapılması için İller Bankası’ndan 5 milyon kredi kullanılması görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Tavlı , “Borçlanmadan borçlarımızın ödenmesine imkan sağladık. İş merkezinin yapımı noktasında borçlanmadan burayı da kendi öz sermayemizle tamamlamayı düşünüyorduk. Ama önümüze iki önemli konu çıktı. Bunlardan bir tanesi Kefelihan’ın kamulaştırılması ile ilgili süreçte 600 bin lira bedel ödenmiş ama mahkeme devam ediyordu. Burada karşımıza 600 bin liranın üstünde bir rakam çıktı. Ünye Kültür Merkezi inşaatı başladı. Bunun başlamasıyla yanında kamulaştırma ile ilgili bir kısım var. Bunların ödemesinde ve iş merkezi inşaatında sıkıntı yaşamayalım, diye bir borçlanma talebimiz oldu”dedi. 

Emlak İstimlak, Bilgi İşlem’e bağlandı

Ünye Belediye Meclisi’nde görüşülen bir diğer maddede, “Plan ve Proje Müdürlüğü’ne bağlı olan Emlak İstimlak biriminin Bilgi İşlem Müdürlüğüne bağlanması ve burada kullanılacak olan 1 milyon 444 bin lira  bütçenin de Bilgi İşlem Müdürlüğüne aktarılması konusu görüşülerek kabul edildi.

Korona mağdurlarına destek

Gündemde görüşülen diğer maddelerde ise Koronavirüs dolayısıyla geçici süre iş yerlerini kapatan Belediye kiracılarından kapalı olduğu süre kadar kira alınmaması, iş yerleri faaliyetine devam edip virüsten ekonomik anlamda etkilenen iş yerlerinin 3 aylık kiralarının ertelenmesi ve buralardan ilan, reklam ve çevre temizlik vergilerinin alınmaması görüşülerek kabul edildi.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7