HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
13 Haziran 2020 Cumartesi Saat: 17:50

BAŞKAN TAVLI, TİLLA KAFE’NİN AÇILIŞINDA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Ünye’de Tarihi Burunucu Yarımadası’nın restorasyonunun ardından bu alanda bulunan ve geçmişte de hizmet veren Tilla Kafe Aile Çay Bahçesi, Ünye Belediyesi iştiraki olarak yeniden hizmete girdi.
BAŞKAN TAVLI, TİLLA KAFE’NİN AÇILIŞINDA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
pc3

 

Kafenin açılışında basın mensupları ile bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , ilçede yapılan çalışmaları değerlendirdi.

 

Tilla Kafe Aile Çay Bahçesi, Ünye Belediyesi’nin yaptı ğı çalışmayla yeniden vatandaşların hizmetine açıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , açılış dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

-“Tilla Kafe, kentimize turizm alanında değer katacak”-

Ünye’de Tilla Kafe Aile Çay Bahçesi’nin geçmişte bir çok insanın hatırlarında yer tutan bir mekan olduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , yarımadada gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının ardından atıl durumda bulunan bu mekanın yeniden değerlendirilerek nezih bir şekilde halkın hizmetine sunulduğunu belirtti. Başkan Tavlı , “Turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kentimizde, halkımızın kaliteli ve güvenle zaman geçirebilecekleri bir mekânı hizmete sunmuş olduk.” diye konuştu.

-“Covid-19 sürecini başarı ile yürüttük”-

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemi sürecinin ülkemizce başarı ile yürütüldüğünü ve Türkiye’nin dünyada bu anlamda ilk 3 ülkeden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Ünye Belediyesi olarak sürecin ilk başından bu yana tüm tedbirleri alındığını vurguladı. Bu süreçte Ünye ’de sağlık sektörü başta olmak üzere halkın kullanımı için 400 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Tavlı , Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Kızılay, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile oluşturulan “Ünye’de Vefa Zamanı” organizasyonu ile 9 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı ulaştırıldığını, yardımlaşma ruhunun yaşatılması anlamında Ünye ’nin örnek bir kent olduğunu ifade etti. Ramazan ayı boyunca pandemi nedeni ile iftar çadırı kurulamadığını belirten Tavlı , bunu yerine günlük 2 bin 600 kişilik yemek üretimi gerçekleştirilerek ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine teslim edildiğini söyledi. Belediye kiracısı olan ve pandemiden etkilenen esnafları da düşündüklerini söyleyen Başkan Tavlı , bazı esnafların kiralardan muaf tutulduğunu bazılarının ise kiralarının ertelendiğini belirtti.

-“Pandemi sürecini yönetirken hizmetleri de aksatmadık”-

Yaşanan pandemi süreci ile mücadelenin yanı sıra belediyecilik faaliyetlerini de kesintiye uğratmadan sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Tavlı , gerek Ünye Belediyesi olarak gerekse Ordu Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yürütülen çalışmaların aksamadan devam ettiğinin altını çizdi. Bu çalışmalardan birinin de Asarkaya Kent Ormanı ile ilgili olduğunu söyleyen Başkan Tavlı , Kent Ormanı’na ulaşım noktasında mevcut yolun yetersiz kaldığını ve bu anlamda Ordu büyükşehir Belediyesi tarafından yol genişletme çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığını söyledi. Bu çalışma ile ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Başkan Tavlı , 2-3 ay içerisinde yolun tamamlanacağı müjdesini verdi. Öte yandan Asarkaya Kent Ormanı’nda Ünye Belediyesi olarak ciddi çalışmalar yaptı klarını kaydeden Başkan Tavlı , tesis içerisinde sosyal donatı alanlarının yanı sıra son derece ilgi çekecek bir seyir terası ve kafe hazırlıklarının da devam ettiğini ve yakında hizmete gireceğini söyledi.

 

 

 

 

 

-“Binicilik Tesisleri yeniden elden geçirildi”-

Karadeniz Bölgesinde tek olan Ünye Belediyesi Binicilik Tesisleri’nin artık ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini ve bu nedenle komple elden geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , at bakım ve konaklama alanında ki sayının 20’den 37’ye çıkarıldığını, tesislerde yeni sosyal donatı alanları ve kamelyalar eklendiğini ayrıca yarış pistine ve çevre düzenlemesine kadar her şeyin yeniden yapıldığını söyledi. Tesisini girişinde bulunan atıl durumdaki geniş alanın, tesise gelen ziyaretçiler için yeniden düzenlenerek otopark alanı haline getirildiğini ifade eden Başkan Tavlı , ayrıca, yine bu alanda çocuklar için trafik eğitim pisti projesine başladıklarının müjdesini verdi.

“Ünye’mizin merkezine önemli bir Şehitler Parkı Kaza ndırdık”

Ünye merkezde belediye hizmet binasının yanında bulunan park alanını yeniden değerlendirdiklerini ve buradaki işletmenini faaliyetine son vermesinin ardından halkın rahatça oturabileceği bir park alanı oluşturduklarını kaydeden Başkan Hüseyin Tavlı , ayrıca parkın ortasına şehitlerimiz için bir anıt konulduğunu ve parkın adının da Şehitler Parkı olarak değiştirildiğini söyledi.

-“ Ünye Kalesi’nde dehlizleri açma çalışmaları yeniden başladı ve devam ediyor”-

Ünye’nin en önemli tarihi değerlendiren biri olan Ünye Kalesi’nde 1. ve 2. etap restorasyon çalışmalarının ardından dehlizlerin temizlenmesi ve açılması çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Dehlizlerin temizliği için geçtiğimiz aralık ayında ihale yapılmıştı ve çalışmalara yine geçtiğimiz günlerde yüklenici firma tarafından başlanıldı. Bu noktada bizlere destek veren ve Kocaeli’ne tayin olan Ordu Valimiz Sn. Seddar Yavuz’a teşekkür ediyor ve yeni görev yerinde başarılar diliyorum. Dehlizlerin temizlik ve açma çalışmalarının maliyetinin yüzde 60’ı YİKOB, yüzde 40’ı ise Ünye Belediyesi tarafından karşılanmak üzere yürütülmektedir.” dedi.

-Kefeli Han’da restorasyon çalışmaları yeniden başlıyor-

Kent merkezinde tarihi dokulardan bir tanesi olan Kefeli Han restorasyonu sırasında hanın içinde tarihi bir sarnıç ortaya çıkması ile projenin geçici olarak durdurulduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , proje değişikliğinin anıtlar kurulu tarafından onaylandığını ve restorasyon çalışmalarının bir hafta içerisinde yeniden başlayarak devam edeceğini belirtti.

-“ Ordu Büyükşehir Belediyemizle uyumlu çalışmanın verimli sonuçlarını alıyoruz”-

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile son derece uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ve özellikle bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Başkan Güler’in Ünye ile ilgili taleplere son derece yapıcı yaklaştığını belirtti. Başkan Tavlı , “Özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi İpekyolu Sokak’ta her yağmur yağdığında sıkıntı oluyordu. O bölgede altyapı çalışmaları tamamlandı. Şimdi Büyük Cami etrafı ile 20 Temmuz Caddesi’nin bulunduğu alanda altyapının ardından sıcak asfalt çalışması tamamlanıyor. Kent merkezinde bundan böyle yağmur yağdığında su baskını gibi sorunlarla karşılamayacağız.” diye konuştu.

-“Ünye’nin her noktasına yol hizmeti götürüyoruz ve götüreceğiz”-

Ünye’nin kırsal dâhil olmak üzere her noktasında çalışmaların devam ettiğini, beton yol ve yol iyileştirme çalışmalarını birçok alanda yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Ancak aynı anda her mahallemize hizmet götürmek mümkün olmuyor. Bir planlama dâhilinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hemşerilerimiz müsterih olsunlar, hizmet götürmediğimiz hiçbir mahallemiz kalmayacak.” dedi.

 

 

 

-“Belediyemizin araç parkını zenginleştiriyoruz”-

Ünye Belediyesi’nin araç parkını zenginleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Tavlı , Ünye Belediyesi iştiraki olan ÜNBEL’e ait olan beton santralinde beton mikseri dahi olmadığını, santrale, beton mikseri ve pompa kaza ndırdıklarını belirtti. Başkan Tavlı , “Göreve geldiğimizde belediyenin greydere ihtiyacı vardı. Öz kaynaklarımızla belediyemize bir greyder ve çöp kamyonu kaza ndırdık. Tüm bunların yanında da ciddi miktarda borç ödedik. Personellerimizin maaşını bir gün bile geciktirmedik.” diye konuştu.

-“Kültür Merkezi’nin yapımına yeniden başlandı-“

Projesi hazırlanan ve ihalesi yapılan Ünye Kültür Merkezi’nin tasarruf tedbirleri kapsamında yapımının durdurulduğunu anımsatan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , yapımın yeniden başladığını ve pandemi sürecinde olunmasına rağmen bu konuda Ünye ’nin siyasi büyüklerinden önemli destek aldıklarını belirtti. Kültür Merkezinin yenide başlaması nedeniyle AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, AK Parti Ordu Milletvekillerine, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a, Ordu Valisi Seddar Yavuz’a, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’e, İlçe Başkanı Kenan Selim Argan’a ve emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Tavlı , bu önemli hizmetin uyum ve destek ortamı ile yeniden başladığını söyledi.

-“OSB’de çalışmalar devam ediyor”-

İlçede uzun yıllardır konuşulan OSB’de sona gelindiğini ifade eden Başkan Tavlı , şunları söyledi:

“OSB Ünye ’de 40 yıldır konuşulan bir meseledir. Şuanda kamulaştırma tamamlandı, alt yapı proje ihalesi de gerçekleştirildi. Pandemi sürecinin de gevşetilmesi ile birlikte bu işi yapan müteahhit firma gerekli onayları alacaktır. İnşallah yakın zamanda proje tamamlanacak ve proje tamamlandıktan sonra alt yapı projenin yapım ihalesine çıkmaya hazırız. İnşallah 2020 sonuna doğru alt yapı yapım işi başlaması, 2021’de OSB’de fabrika binalarının yükselmesine şahit oluruz. OSB konusunda biz seçici davranıyoruz. Şuanda 37 tane parselimiz var. Bu 37 parselden 25’i tahsis edilmiş durumda, geriye kalan 12 parselde de biraz daha seçici davranmak istiyoruz. Talepler gittikçe artıyor ve biz oraya en güzel hizmeti sağlamak için seçici davranıyoruz. Ben bu konuda emeği geçen ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ünye’ye hayırlı olsun.”

-“İktisat Fakültesi binasının projesi tamamlanma aşamasına geldi”-

Üniversite yerleşkesinde önemli adımlar atıldığını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Ünye’de önemli konulardan biri de üniversite yerleşkesidir. Bu yerin geçici olarak üniversiteye tahsisi gerçekleştirilmiş durumda. Bugün gelinen noktada yerleşke planı çıkartıldı ve iktisat fakültesi binasının projesi tamamlanma aşamasına geldi. Proje tamamlandıktan sonrası gerisi biz Ünye lilere kalmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarımız, işadamlarımız ve topyekûn Ünye ile hep birlikte fakülte binasını tamamlayıp üniversiteye teslim ettiğimizde ilçemize çok güzel bir yerleşke kaza ndırmış olacağız.” dedi.

Başkan Tavlı , sözlerini, “Ünye’ye yapılan yatırımlar için Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm siyasi büyüklerime teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” diye tamamladı.

 

 

Bu haber toplam 474 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız