15 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 19:56

Ordu’da tartışmalı inşaat çöktü

Altınordu ilçesinde Sivas yolu üzerinde Selçuk İnşaat otel yapılıyordu. Ordu Çevre Derneği’nin Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğün ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüyle yaptığı yazışmalarda
Ordu’da tartışmalı inşaat çöktü

Ordu Altınordu ilçesinde belediyenin yeşil alanı imara açarak bir şirkete satmasıyla gündeme gelen inşaatta kalıplarda çökme oldu. Çökmede 1’i ölü , 8 yaralı işçi var.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “OBB, yeşil alanı imara açarak şirkete satıyor. Kişiye özel ihale oldu. Bunun belgeleri var. Eleştirimizi basın açıklamasıyla yapmıştık. Hatta Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü yaptı ğı inceleme inşaatın yol payının bırakılmadığı tespitini yaparak OBB’den görüş istedi. Tartışmalı bir alanda, inceleme sonuçlanmadığı halde inşaatın devem ettirilmesi ve devam ettirilmesine göz yumulmasına neden olanlardan hesabı sorulmalıdır. Ölen ve yaralanan işçilerin sorumluları belediye ve şirkettir.” dedi.

            Altın ordu ilçesi Şahincili Mahallesi Çakalçıkmaz Mezarlığı mevkiinde yapılan imar değişikliğine Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nden gelen itiraz hakkında da bilgi veren Gönül, “İddialarımızı Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü de yineliyor. İnşaatın karayoluna yakınlığını tespit etmiş ve Altınordu Belediyesi’nin verdiği 13 metre çekmeli izinin yasalara uygun olmadığını belirtmiştir. Yoldan çekme mesafesi 25 metre olması gerekiyor. Yasal zorunluluklara uyulmamış. Belediyenin verdiği Geçiş Yolu İzin Belgesi verilmesi de trafik güvenliği açısından da uygun görülmemiş. İmar değişikliğinin de inşaatın da kurallara uygun olmadığını Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü söylemesine rağmen inşaat durdurulmadı.. Çökme yaşandı. İhmalin hesabı sorulmalı.” dedi.
Anahtar Kelimeler : Ordu’da, tartışmalı, inşaat, çöktü

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7