HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
31 Temmuz 2020 Cuma Saat: 22:00

SEYİT TORUN BAYRAMIN İLK GÜNÜ ÜNYELİLERLE BAYRAMLAŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, bayramın ilk gününde Ünye’ye gelerek partililer ile bayramlaştı.
SEYİT TORUN BAYRAMIN İLK GÜNÜ  ÜNYELİLERLE BAYRAMLAŞTI

Seyit torun chp ünye ilçe binasında partililerle bir araya gelerek bayramlaştıktan sonra gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Seyit torundan önce konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral ,“ Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. Olağan Kurultayı yapıldı. Olağan Kurultayın ana teması Cumhuriyet in ikinci yüzyılında Türkiye’nin çağdaşlaşması için yapılacak olanların bir dökümü yapıldı. Çok düzgün bir kurultay oldu. İlk defa birlik beraberlik içinde ve delegelerin özgür iradesiyle seçilmiş olan en üst organ kurultayın delegeleri karar verdi ve rekor bir oy ile genel başkan seçildi. Daha sonra çok büyük bir uyum içinde gençlik ve cinsiyet kotasına uyularak bir parti meclisi oluşturuldu. Önümüzdeki dönemde parti meclisi ile ilgili görevlendirmelerde yapılacak. Ben bu arada Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun’un yeniden parti meclisine seçilmesinden dolayı kendilerini kutluyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de Genel Başkan Yardımcısı olarak aynı görevine devam eder.

Martın sonunun bahar olduğu gibi Cumhuriyet in ikinci yüzyılının başında da Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeniden AKP iktidarının ve bundan önceki olumsuz iktidarların getirdiği yıkıntıları cumhuriyet in ikinci yüzyılının başında onarıp çağdaş Türkiye yolunda ilerleyeceğiz. Tabi bunun lokomotifi de Genel Başkanımızın da kurultayda belirttiği gibi bunu da cumhuriyet ten, demokrasiden, çağdaşlıktan, çok partili demokratik sistemden, kuvvetler ayrılığından yana olan dostlarımızla birlikte yapacağız. Bunlarında örgütlenmesi bizlere kalıyor. İlçe teşkilatlarından, mahalle birimlerinden başlayarak genel merkeze kadar önümüzdeki dönemde çok ciddi bir çalışma temposu içerisinde bunu başaracağımıza olan inancımızda tamdır. Son dönemde yapılamayanlar yapıldı. Halkımızda da bir nebze olsun büyükşehir belediyelerinin kaza nılmasından sonra bunlar buradan bırakmazlar, kaybetseler de gitmezler imajı kalktı, çöktü.  Bu anlamda bütün iş bundan sonraki dönemde bizim çalışmalarımıza kalıyor. Bunu da hep birlikte başaracağız” ” dedi.

-“Kurultayımız tarihe not düşecek bir başarıyı ortaya koydu”-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun da kurultaya ilişkin şu sözlerle konuşmasına başladı; “Kurultayımızı çok büyük bir coşkuyla, gerçekten pandemi ortamında olabilecek en iyi ortamda ve demokrasinin bütün güzellikleri ile birlikte gerçekleştirdik. Bazıları belki de kurultaydan farklı çıkarımlar bekliyordu. Ama gerek delegelerimizin olgun tavırları, demokratik anlayışları gerekse partililerimizin, gerekse yetkili kurullarımızın sağduyusuyla birlikte büyük bir uyum içerisinde gerçekleşti. Sayın Genel Başkanımız da yüksek bir oyla tekrar Genel Başkan seçildi. İkinci günde parti meclisi seçimleri yapıldı. Kurultayımız tarihe not düşecek, dünyaya mesaj verecek ve bu ülkenin sorunlarının nasıl çözüleceği konusunda mesajlarını vererek bir başarıyı ortaya koydular” dedi.

-“Biz suni gündemlerle uğraşıyoruz”-

Ülkenin sorunları çözüm bekliyor diyen Torun, konuşmasına şöyle devam etti; “Biz bu ülkede demokrasiyi, adaleti ve özgürlüğü mutlaka oluşturmak zorundayız. Bunun içinde milliyetçi demokrat, muhafazakar demokrat, sosyal demokrat yani bütün demokratların birleştiği, uzlaştığı bir yapıyı ortaya koymak zorundayız.  Ülkenin sorunları çözüm bekliyor. Artık görülüyor ki bugün bizi yönetenlerin hiçbir yönetim mekanizması kalmamıştır. Artık bu ülkeye verebilecekleri hiçbir şey kalmamıştır. Halkın gündeminden uzaklar artık. Bakın yeni bir eğitim öğretim dönemi başlayacak. Hala ne yapacakları belli değil. Çözüm bekleyen birçok konu varken biz nelerle uğraşıyoruz? Efendim Ayasofya’da namaz kılalım diyoruz. Aslında Türkiye’nin gündemi bunlar değil. Türkiye’nin gündemi insanların yoksulluğu, esnafın çaresizliği, artık emeklinin içinde bulunduğu ciddi çözümsüzlük. Bunları konuşmamız gerekirken biz suni gündemlerle uğraşıyoruz” dedi.

-“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmıyor”-

Türkiye’de mutlaka milletin istediği, halkın tercih ettiği iktidar göreve gelmelidir diyen Torun;  “Bu kurultayımızda yeni bir enerji elde ettik. Artık birbirimize sarılarak hep birlikte bu mücadeleyi sürdürmek zorundayız. Üyesinden genel başkanına kadar bu davaya inana partili partisiz herkes tarafından bu mücadele büyütülmeli ve Türkiye’de mutlaka milletin istediği, halkın tercih ettiği iktidar göreve gelmelidir. Görülüyor ki tek adam yönetimi yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmıyor. Bu arada biz çözüm üretiyoruz. Halkımızın önüne bir çözüm önerisi ile geliyoruz” dedi.

-“Bu kadar talebimizi yüksek sesle söylememiş olsaydık asla bu fiyatı vermezlerdi”-

Torun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatına ilişkin ise şunları söyledi; “Fındık sezonuna girdik. Bölgemiz için 22 lira fiyat açıkladılar. Biz 25 lira talep ettik. 22 lira açıkladılar. Ama bu safhaya gelene kadar bakın her türlü baskı kuruldu, her türlü olay ortaya çıktı. Şuna emin olun eğer bu kadar biz belediyeleri almamış olsaydık, bu kadar talebimizi yüksek sesle söylememiş olsaydık asla bu fiyatı vermezlerdi. Şimdi TMO’dan görev bekliyoruz. Bir an önce fındık almaya başlasın. Ama alım noktalarını çoğaltsın. Vatandaşı sıkıntıya bırakmasın. Fındık alıyormuş gibi yapmasın. Gerçekten üreticinin fındığını alım noktalarını fazlalaştırarak alsın. Vatandaşı da başkalarına mecbur etmesin. Üreticilerimizden bir ricamız var. Mümkün olduğunca pazara fındığı geç indirelim. Mümkün olduğunca dayanmaya çalışalım. Çünkü birden indirdiğimizde fırsatçılar devreye giriyor ve fındığın fiyatını düşürmeye çalışıyor. Onlara fırsatta biz vermeyelim” dedi.      

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7