ordu

7 Ocak 2021 Perşembe Saat: 15:24

BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ 2020’DE YOGUN MESAİ HARCADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin 2020 yılında yaptığı hizmetleri ve çalışmalarını yayınladı.
BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ  2020’DE YOGUN MESAİ HARCADI
kyble çikolatalı fındık ezmesi
3 aralık dünya engelliler günü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve diğer yaptı ğı denetimlerle toplamda 5 bin 429 olaya müdahale etti.

2020 yılı faaliyet raporuna göre Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, il genelinde 259 bin 604 korona virüs denetimi olmak üzere 1.517 adet dış birimler, 698 adet Encümen’e havale edilen cezalar, 112 adet kurum ve kuruluşlardan gelen talepler ve 104 adet CİMER şikâyetlerini sonuçlandırıldı.

Pandemi Denetimlerinde Rekor Kırıldı

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 denetimlerine de ara vermeden yıl boyunca devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri yıl içerisinde, 259 bin 604 korona virüs denetimi gerçekleştirerek vatandaşların salgından en az etkilenmeleri için yoğun mesai harcadı.

Dilencilere Göz Açtırılmadı

2020 yılında birçok başarılı çalışmalara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para dilenen 760 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlem yaptı . 

Cimer Şikayetleri Anında Çözüm Buldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, CİMER aracılığı ile gelen şikayetleri de anında değerlendirerek sonuçlandırdı. CİMER aracılığı ile gelen 104 adet şikâyet ilgili birimlere iletilerek vatandaşların sorunları çözüme kavuşturuldu.

153 Alo Zabıta Hattına Gelen Şikayetler Çözüm Buldu

7/24 saat görev başında olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 153 Alo Zabıta Hattı’na yıl içerisinde gelen 1.629 adet şikâyeti ilgili birimlerin müdahalesi ile sonuçlandırılarak çözüme kavuşturdu. İl Emniyet Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri ile koordineli yapılan çalışmalarda öncelik vatandaşların huzuru ve güvenliği oldu.

Bu haber toplam 227 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız