HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
21 Şubat 2021 Pazar Saat: 15:28

OSKİ AYBASTI VE KORGAN’DA ATIK SU ARITMA TESİSLERİNİ KURUYOR

Ordu büyyükşehir belediyesi Aybastı ve korgan ilçelerinde içme suyu kaynaklarının kirlenmesine sebebiyet veren katı atık suları nı arıtmak için su arıtma tesisi kuruyor. Aybastı ve Korgan ilçelerinde kaynakları kirleterek önemli bir ç
OSKİ AYBASTI VE KORGAN’DA ATIK SU ARITMA TESİSLERİNİ KURUYOR
pc3

Ordu büyyükşehir belediyesi Aybastı ve korgan ilçelerinde içme suyu kaynaklarının kirlenmesine sebebiyet veren katı atık suları nı arıtmak için su arıtma tesisi kuruyor.

Aybastı ve Korgan ilçelerinde kaynakları kirleterek önemli bir çevre sorununa sebebiyet veren atık suları için Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, atık su arıtma tesislerini kuruyor. Aybastı’da 9 bin metreküp, Korgan ’da 6 bin metreküp kapasiteyle açılacak olan tesislerle OSKİ, gelecek kuşaklara daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmayı amaçlıyor.

Su arıtma tesisleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Murat Us,“Bilindiği üzere atık suları çevremizi büyük oranda kirletmektedir. Bütün dünyada ve ülkemizde su kaynaklarına olan ihtiyaca paralel olarak sınırlı olan bu kaynaklar üzerindeki kirlilik giderek artmaktadır. Bizde bunların önüne geçmek amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Hedefimiz kentimizde atık su sorununu tamamen bitirip gelecek kuşaklara sorunsuz, temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak. Bu kapsamda Aybastı ve Korgan ilçelerimizin merkezi ve bazı yerleşim yerlerinin atık sularının kaynaklarımızı kirletmesi üzerine iki ilçemizde de atık su arıtma tesislerini hayata geçiriyoruz. Daha yeşil ve temiz bir Ordu için kent genelinde planlı şehirleşme yönünde önemli çalışmalar yürütüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bu haber toplam 306 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız