HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Mart 2021 Pazartesi Saat: 15:00

3 PINARIN AVUKATLARI DURUŞMAYI ANLATTI

Ünye 3 pınar mahallesinde başlatılan sondaj çalışmalarına köy halkının direnmesi sonrasında gözaltına alınan 15 kişinin duruşması bugün Ünye adliyesinde başlanıldı.
3 PINARIN  AVUKATLARI DURUŞMAYI ANLATTI

Ünye’nin Üçpınar Mahallesi ’nde maden arama çalışmalarına karşı çıkan ve yaşanan arbede sonucu haklarında suç duyurusunda bulunulan 15 mahalle sakini için mahkeme süreci başladı. Mahalle sakinlerini, ilk duruşması bugün Ünye adliyesin de saat 10:00 ‘ da başlayan duruşmaya 14 kişi katıldı.

Duruşma sonrası , 3 Pınar Mahallesi sakinlerinin avukatları  Tugçe Yıldız ve Nur Hilal Gündüz  acıklamarda bulundu.

Av. Nur hilal gündüz yaptı ğı açıklamada ;

Ünye 3 pınar köylülerinden 15 kişinin yargılandığı duruşma da her bir gelen sanığın ifadesi alındı. 14 sanığın ifadesi alınabildi 1 tanesi istanbul’ da olduğu için bir sonra ki duruşmada alınacak. Bizler savunmalarımızın bir kısmını verdik, mala zarar verme, direnme, görevi yaptı rmama gipi kışkırtma her bir sanık için ayrı suç isnatları var. Ek savunmalarda verildi mahkeme aşamasında yeni maddeler de eklendi soruşturmaya. Toplantı ve gösteri yürüyüşüne aykırılık aynı zamanda örgütsel faaliyet olarak da degerlenilmek istiyor mahkeme bunla ilgili savunmalar yapıldı. ‘’ bir sabah evinize köyünüze gelen makinaları yabancı insanları toprağınızı delik deşik etmek isteyenleri engel olmak orada bulunmak bahçenizi bağınızı terk etmemektir. Başka hiçbir açıklaması yoktur. Sonuna kadar savunmalarımıza devam edeceğiz inşallah yargılama sonucunda da iyi sonuçlar alırız. ‘’ ifadelerini kullandı’’ .

Av. Tuğce yıldız yaptı ğı açıklamada ;

Biz bügun sözlü savunmalarımızı yaptı k ama yazılı savunmalarımızı da yapacağız genel anlamda suçlamalarının hiçbirini kabul etmiyoruz. O gün orada hiç kimsenin niyeti bu devletin askerine milletine karşı gelmek değil , dosya kapsamında yargılanan insanların kendi toprakları geçim kaynakları, evleri,fındık bahçeleri, kestane ağaçları, amacın tamamen doğayı korumak tamamen milliyetçi duygularla hareket edildiğini ifade ettik . ‘’ ifadelerini kullandı’’ .

Haber Ünye Medya Ajans

 

Anahtar Kelimeler : 3, PINARIN, AVUKATLARI, DURUŞMAYI, ANLATTI, ÜNYE, MEDYAİ, AJANS, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7