23 Mart 2021 Salı Saat: 15:04

ÖLÜM KAVŞAĞI ARTIK DAHA GÜVENLİ

Ünye Sanayi Kavşağı, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kavşak düzenleme çalışmasının ardından güvenli hale getirildi.
ÖLÜM KAVŞAĞI ARTIK DAHA GÜVENLİ

Ordu’nun ulaşım ağını güvenli ve konforlu hale getirmek için önemli yatırımlar gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da trafik akışını sağlamak ve kavşakların güvenliğini artırmak amacıyla başlattığı kavşak düzenlemeleriyle şehir içi trafiğinin rahatlamasına büyük katkı sunuyor.

Altın ordu ve Fatsa ilçesinde hayata geçirilen çalışmaların ardından Ünye ilçesinde de kavşak düzenlenmesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ilçenin önemli bölgelerinden biri olan ve geçmişte kaza larla anılan Ünye Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmaları tamamlayarak hizmete aldı.

Kent genelindeki trafik sorunlarını çözüme kavuşturmak için planlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, ilçelerde hayata geçirilen kavşak düzenleme çalışmaları ile trafikte gözle görülür bir rahatlama sağladıklarını belirtti.

Genel Sekreter Coşkun Alp yaptı ğı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yakından takip ettiği bir çalışmayı daha tamamlamış bulunuyoruz. Ünye Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmalar Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız ile Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığımız tarafından kısa süre içinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Daha önce birçok ölü mlü ve yaralamalı kaza ların yaşandığı kavşak artık konforun ve sükûnetin söz edildiği bir yer olacak. Çalışmalar kapsamından kavşak sil baştan yenilendi. Giriş çıkış yolları olmak üzere yön levhaları ve sinyalizasyon ile donatıldı. Ayrıca yeni dökülen sıcak asfalt ile kavşak daha modern hale getirildi. Yenilenmiş yüzü ile Ünye Sanayi Kavşağı’nın ilimiz başta olmak üzere Ünye ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

KAVŞAK ÇALIŞMALARI 19 İLÇEDE OLACAK

Kentteki araç sayısının artması ile birlikte oluşan trafik yoğunluğuna karşı yeni tedbirler alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesinde Sivas Kavşağı, Rus Pazarı Kavşağı, Mevlâna Kavşağı, Dörtyol Kavşağı, Belediye Kavşağı ve Fındıklı Kavşak’ta düzenleme çalışması yaptı . Bu çalışmaları ilçelere de yayan Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesindeki Sanayi Kavşağı düzenlemesinin ardından diğer ilçelerdeki sorunlu kavşaklarda da çalışmalar belirlenen program dahilinde sürdürülecek.

Haber Ünye Medya Ajans
Anahtar Kelimeler : ÖLÜM, KAVŞAĞI, ARTIK, DAHA, GÜVENLİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7