HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
25 Mart 2021 Perşembe Saat: 09:55

CAYBAŞI ‘NA KESİNTİSİZ SU MÜJDESİ

(OSKİ), Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi’nde yapacağı terfi istasyonu ile geniş bir havzanın içme suyu problemini ortadan kaldıracak projenin çalışmalarına başladı.
CAYBAŞI ‘NA KESİNTİSİZ SU MÜJDESİ

Yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü

Geniş bir havzanın içme suyu sorununu çözecek olan proje öncesi teknik ekiple alanda incelemelerde bulunan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, proje tamamlandığında 20 mahallenin içme suyu probleminin ortadan kaldırılacağını söyledi.

İLKÜVEZ GÖLETİ YÜZDE YÜZ DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Ordu’da yapılan ve planlanan göletlerin yavaş yavaş sisteme dahil olmaya başladığını vurgulayan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “DSİ tarafından inşası tamamlanarak 2020 yılında su tutmaya başlayan İlküvez göletinde doluluk oranı yüzde yüz seviyelerine geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda bu gölette tutulan suyun bir an önce sisteme dahil olması için çalışma başlattık. Yaklaşık 20 mahallemize içme suyu sağlayacak olan terfi istasyonu için yüklenici firma ile gerekli çalışmaları yaptı k. İnanıyorum ki kısa sürede bu çalışmayı tamamlayarak olası su kesintilerinin önüne geçmiş ve mahallelerimize su akışı sağlamış olacağız” dedi.

20 MAHALLE KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

Çalışmaların haziran ayı sonuna kadar tamamlanması planlandığını vurgulayan Genel Müdür Murat Us, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Geniş bir bölgenin içme suyu sorununu kalıcı olarak çözüme kavuşturacağımız bu terfi istasyonu ile 20 mahallemizin içme suyu problemini ortadan kaldırmış olacağız. Bu terfi istasyonu Çaybaşı ilçesi Aşıklı-Çakallı, İlküvez, Taşkesiği, Kapılı, Göksu, Cevizliyatak, Köklük, Akbaba, İçeribükü, Eğribel ve Mollalı Mahalleleri ile İkizce ilçesi Yoğunoluk, Seymenli, Tombaşlı, Devecik, Diyek, Yenice, Enağızlı, Aşağı Kaynartaş ve Yukarı Kaynartaş Mahalleleri olmak üzere toplam 20 mahalleye içme suyu sağlayacak. Terfi istasyonunun ve proje kapsamındaki içme suyu hatlarının tamamlanması sonucunda özellikle yaz aylarında nüfusun arttığı ve yağışların az olduğu dönemlerde bölgede meydana gelen içme suyu sorunları çözülmüş olacak” diye konuştu.

HABER ÜNYE MEDYA AJANS

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler : CAYBAŞI, ‘NA, KESİNTİSİZ, SU, MÜJDESİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7