HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Mart 2021 Pazartesi Saat: 18:06

VALİ SONEL, “SAHİLE YAKIN İLÇELERİMİZDE ARTIŞ SÖZKONUSU”

Ordu da her hafta başı yapılan pandemi değerlendirmesi bu gün valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
VALİ SONEL, “SAHİLE YAKIN İLÇELERİMİZDE ARTIŞ SÖZKONUSU”

Ordu valisi tuncay sonel başkanlığında  Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı,  İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Yusuf Mercan, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

“Sahile Yakın İlçelerimizde Artış sözkonusu”

Covid-19 ile mücadele kapsamında salgının yayılmasını kontrol altına almak için büyük bir çaba sarfedildiğinin  belirten vali sonel özellikle sahile yakın ilçelerde bir artışın sözkonusu olduğuna dikkat çekerek, denetimlere ağırlık verildiğini ifade etti.

Hastanelerin de büyük bulaş kaynağı olan yerlerden biri olduğuna vurgu yapan Vali Sonel, yaptı ğı açıklamada, "Randevusu olan vatandaşlarımızın randevu aldıkları saatte hastanede bulunmaları, toplu alanlarda daha az zaman geçirmeleri, virüsün bulaşma riskini ortadan kaldırma noktasında büyük önem arzediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız, hastane randevuları konusunda titiz davranmaları,  bulundukları ortamlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka dikkat etmeleridir.

19 ilçemizde sağlık çalışanlarımız, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, kamu görevlilerimiz, sivil toplum kuruluş temsilcilerimiz, zabıtalarımız başta olmak üzere topyekün hep birlikte sahaya basacak, denetimlerimizi yoğun şekilde sürdüreceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde el ele verip, bu süreci birlikte aşacağız. Büyük çaba sarfeden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber; Ünye Medya Ajans .


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7