HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Nisan 2021 Perşembe Saat: 11:01

VALİ SONEL, ‘’GELECEĞİMİZİN UMUDU SEVGİLİ ÇOCUKLAR!’

Ordu Valisi Tuncay SONEL, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
VALİ SONEL, ‘’GELECEĞİMİZİN UMUDU SEVGİLİ ÇOCUKLAR!’

Geleceğimizin umudu sevgili çocuklar!’ dır diyerek 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemini belirten ordu valisi sonel mesajında,’’Milletimizin tarihinde pek çok önemli dönüm noktaları vardır. Bunlardan birisi de aziz milletimizin İstiklal Savaşı'na adeta kumandanlık eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluş tarihi olması dolayısıyla 23 Nisan 1920’dir.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk ’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.

Yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Geleceğimizin umudu sevgili çocuklar!

Kahraman bir milletin evlatları olarak sizler, ülkemizin yarınlarısınız. Sadece Türk milletinin ve devletinin değil, dünyanın geleceği için dünya çocukları ile el ele vererek sevgi, barış ve kardeşlik tohumları ekeceğinize inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyet imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Haber Ünye Medya Ajans .


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7