1 Mayıs 2021 Cumartesi Saat: 11:48

VALİ SONEL, ‘’İŞÇİ VE EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN BU ÖZEL GÜNLERİ KUTLU OLSUN’’

Ordu Valisi Tuncay Sonel 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir Kutlama Mesajı yayınladı.
VALİ SONEL, ‘’İŞÇİ VE EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN BU ÖZEL GÜNLERİ KUTLU OLSUN’’

Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanan, 2008 yılı Nisan ayında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edildiğini ifade eden Ordu Valisi Tuncay Sonel, yayınladığı mesajında, ‘’1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, daha iyi bir gelecek için ter akıtan, sosyal ve ekonomik gelişmemizin temel gücü olan işçi ve emekçilerimize bir vefa günü olarak kutlanmaktadır.

 

Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanan, 2008 yılı Nisan ayında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiş bayramımız, 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de yasalaşarak resmi tatil ilan edilmiştir. Devletimizin, çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle işbirliği içinde yürüttüğü çalışmaların ülkemizi daha ileriye taşıyacağına inancım tamdır. 

 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün, bayram havasında geçmesini, kardeşliğin ve dayanışmanın pekişmesine vesile olmasını diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün işçi ve emekçilere hayırlar getirmesini diliyor; bu bayramın barış içinde yaşanacak daha güzel bir dünyanın kurulmasına vesile olmasını temenni ediyor; emek ve alınteri ile ekmeğini kaza nan ;Ülkemizin kalkınmasında ,üretimde çok önemli yerleri olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin bu özel günleri kutlu olsun.’’ İfadelerine yer verdi.

Haber, Ünye Medya Ajans . Ünye ’nin Güncel Haber Ajans ı.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7