6 Mayıs 2021 Perşembe

ÜNYE’DE TAPULU ARAZİMİZ DEYİP YOLU KAPATTILAR

Ünye’nin keş mahallesinde vatandaşlar yüksek tonajlı kamyonların geçişine engel olmak için tapulu arazileri olduğunu iddia ettikleri yolu kapattılar.
ÜNYE’DE TAPULU ARAZİMİZ DEYİP YOLU KAPATTILAR

Ünye Keş Mahallesi Hatipli Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, yıllardır kendilerine ait ve tapulu olduğunu iddia ettikleri yoldan yüksek tonajlı kamyonların geçişinden yollarının bozulduğunu ve tarım arazilerinin zarar gördüğünü belirten mahalle sakinleri yolu trafiğe kapatarak ağır tonajlı kamyonların geçişine izin vermediler.

Yaz ayının gelmesiyle beraber evlerinde duramadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, devletin yetkililerine seslenerek yeni bir yolun yapılması konusunda çağrıda bulundu.

-“Biz burada yol kapattık, yol kesmedik”-

Biz burada iki kişi yol kapattık, yol kesmedik diyen mahalle halkından Muhsin Aydın; “Bizim devletimizin yola ihtiyacı varsa bu kadar daha veririz. Biz devlete karşı değiliz kesinlikle olmayız da. Biz bu yolu sadece taş ocağı kamyonlarını engellemek için kapattık. Bu mahallenin insanları hep sağduyu sahibi insanlardır. Taşçının yol bulma imkanı da var. Bizim şu ırmağın içinde maden yolumuz var. Yol onun ocağının 150 metre aşağısında. Hiç köylerle alakası yok. Oraya inmemek için elinden geleni yapıyor. Bunu çevrede iş yapan yetkili arkadaşlarımız destekliyor. Biz burada iki kişi yol kapattık, yol kesmedik. Bize 3091 sayılı yasayı gösteriyorlar. Bu yasayı bizde araştırdık. 3091 sayılı yasa insanların, bireylerin can ve mal güvenliğini sağlayan bir yasa. Ama bu yasa şuanda bize işlemiyor, taş ocağına işliyor. Bizim yaptı ğımız eylem değildi. Biz yasal hakkımızı kullandık ama başaramadık. Devlet bize sahip çıkmadı” dedi.

-“Biz hak derdindeyiz ama haksız duruma düşmüş olduk”-

Biz hak derdindeyiz ama haksız duruma düşmüş olduk diyen mahalle sakini Özkan Keskin, şöyle konuştu; “Ben bu mahallenin sakinlerindenim. Pandemi sebebiyle işimiz biter bitmez kendimizi köye atıyoruz. Burada 2,5-3 yıldan beri CİMER’e yazı yazıyoruz. Beş defa yazı yazdık. Yazıdan sonra Ünye Belediyesi bize, buranın sulandığına dair bir fotoğraf gönderip işlem yapılmıştır. Problem yoktur diye yazı yazdı. Biz yeniden CİMER’e yazı yazdık. Biz sulanmasını istemiyoruz. Sulansa bile bu kamyonların düzgün gidip gelmesini istiyoruz, diye bir daha yazı yazdık. Bu yazıya istinaden adres bulunamadı diye yazı geldi. Bizim hiçbir şekilde burada işlemlerimiz yol bulmadı. Bizim anladığımız olay bu. Biz hak derdindeyiz ama haksız duruma düşmüş olduk. En sonunda köylüler kendi aralarında ne yapabiliriz diye düşününce bu görmüş olduğunuz yolun üzerindeki arsa herkesin tapulu malı. Mahalle içinden yukarıda geçmekte olan yol normalde belediyeye ait yani kamunun yolu. Bu yoldan insanlar doğru faydalansın diye açılan bir yol” dedi.

Haber Ünye Medya Ajans .

Sizin Haber Ajans ınız.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7