8 Mayıs 2021 Cumartesi

“RABBİM, KADİR GECESİ'NİN RAHMET VE BEREKETİNDEN YARARLANMAYI BİZLERE NASİP ETSİN”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadir Gecesi Mübarek Kadir Gecesi dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak “bu gece, darda ve sıkıntı içindeki tüm insanlık için dua edelim” dedi.
“RABBİM, KADİR GECESİ'NİN RAHMET VE BEREKETİNDEN YARARLANMAYI BİZLERE NASİP ETSİN”

 “Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu mübarek gecede, salgın hastalık nedeniyle darda ve sıkıntı içindeki tüm insanlık için dua edelim.”  Diyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , yayınladığı mesajında, “Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede, kardeşlik bağları daha da derinleşecek, ruhlarımızdaki huzur daha da artacaktır.

Yüce Allah'ın insanoğluna son mesajı olan Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne inmeye başladığı gece olan Kadir Gecesi’nde, kardeşlik bağları daha da derinleşecek, ruhlarımızdaki huzur daha da artacaktır. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayını on bir ayın sultanı kılan Rabbimiz, Kadir Gecesi’ni de Ramazan'ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Kur'an-ı Kerim'de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden Yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber vermiştir. Rabbim İslam âlemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi'nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı bizlere nasip etsin. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Kadir Gecesi’ni idrak ederken; açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu mübarek gecede salgın hastalık nedeniyle darda ve sıkıntı içindeki tüm insanlık için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Yüce Mevla'dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum." İfadelerini kullandı.

- Ünye Medya Ajans . Sizin Haber Ajans ’ınız.-


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7