5 Haziran 2021 Cumartesi Saat: 09:42

ÜNYE OSB NİHAYET BAŞLADI

Ünye’de uzun zamandır ihalesi bitmesi beklenen ve nihayet sonuçlandırılan Organize Sanayi Bölgesinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve yönetim kurulu üyeleri incelemelerde bulundu.
ÜNYE OSB NİHAYET BAŞLADI

Yaklaşık 1,5 ve 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’nde 500 dönümlük alanın 300 dönümüne 44 adet fabrika kurulacağı ve kurulacak alanlarda ise herhangi bir boş yerin kalmadığı bildirildi.

“500 Dönümlük Alanın 300 Dönümü Fabrika Olacak”

Alt yapı çalışmaları devam eden ve yetkililerden bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Organize Sanayi Bölgesi Proje Sorumlusu Jeoloji Mühendisi Kadir Gülay,” OSB’de toplam 4 bin 500 metre yolumuz var. Bu yollar 10, 15 ve 20 metre genişliklerinde. Bütün parsellerin etrafını çevirecek şekilde yollarımız mevcut. Proje kapsamında içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon, yol ve 1000 metreküp bir depomuz var. Süremiz 2 yıl ama biz 1,5 yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz. Alt yapı çalışmaları devam ederken fabrikaların yükseleceğini işaret eden Gülay, “Şuanda alt yapı çalışmaları yapılırken fabrikalarda kurulabilecek. Yakın bir tarihte NBS isimli firmamız inşaat çalışmalarına başlayacak. Fabrika çalışmalarına başlayacak firmalarımızın ve vatandaşların kullandığı faal yol olduğu için bay bas yol yaptı k. Fabrikalarını yapmak isteyen firmalara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. 500 dönümlü OSB alanımızın yüzde 35-40 oranı yollar ve diğerleri için gidiyor. 300 dönüm alan ise fabrika alanı. 44 fabrika alanı bulunuyor. Hepsi de tahsis edildi. Boş yer kalmadı” dedi.

“OSB Alanında 44 Firma ile 5 Bin Kişilik İstihdam Sağlanacak”

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,” OSB şu an faaliyete başlamış durumda. Hatta iki tane firmamız yakında temel atacak. OSB’de işlet yolunda gitmiyor, sıkıntı var diyenler bu çalışmaları görebilir. Kamu, siyasi ve sivil demeden tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. NBS firmamız çok yakın zamanda fabrika çalışmalarına başlayacak. Uslu Fındık ’ta ruhsatlarını aldılar. Proje aşamasındalar. Şuan da burada 44 firma var. Yaklaşık 5 binin üzerinde istihdam sağlanacağını düşünüyoruz. Bizim asıl derdimiz, bunu artık bitti sayıyoruz ve ikincinin peşine düşmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Siyasilerden destek istiyoruz. Çünkü mevcut yerlerde sanayi alanı olması lazım, kamu arazisi olma lazım. Birçok sıkıntı var. Bunları aşıp bir an önce kavuşturmamız lazım. Çünkü bu doldu, çok da talep var” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : ÜNYE, OSB, NİHAYET, BAŞLADI, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7