5 Haziran 2021 Cumartesi Saat: 13:40

FATSA’YA DEV YATIRIM

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in seçim öncesi Fatsa’ya söz verdiği Kapalı Pazar Yeri açılışı için gün sayıyor.
FATSA’YA DEV YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa ilçesi Sakarya Caddesi Elekçi Deresi yanındaki yaklaşık 10 dönüm arazi üzerine konumlandırılan Kapalı Pazar Yeri’nin son aşamasında olduğu belirtildi. Sadece Ordu ’da değil, Karadeniz Bölgesi’nin de en büyük pazar yeri olan Fatsa Kapalı Pazar Yeri son düzenlemelerin ardından vatandaşların hizmetine açılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Fatsa’ya kaza ndırılan bu pazar yeri sadece ilimizde değil, Karadeniz bölgesinde de en büyük pazar yeri olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler sözlerine şöyle devam etti:

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Fatsa ilçemize Karadeniz’in en büyük kapalı pazar yerini oluşturuyoruz. Yürütülen çalışmalarda artık son aşamaya geldik. Çok güzel bir eser ortaya çıkmış oldu. 9 milyon TL harcadığımız bu kapalı Pazar yerini kısa süre içinde açarak milletimizin hizmetine sunacağız. Bu kapalı pazar yeri hem Fatsa ilçemizin hem de ilimizin ekonomisine önemli katkılar sunacak. Ayrıca, pazar yerinin üst kısmına yerleştireceğimiz güneş panelleri ile buranın elektrik ihtiyacı karşılanacak. Bunun için Büyükşehir Belediyemizin iştiraki OREN şirketimiz çalışma yürütüyor. Diğer yandan da Yağmur Suyu Hasat Sistemini buraya monte ederek yağmur sularının boşa akmasını önleyerek değerlendirmiş olacağız. Kısa süre içinde açacağımız bu eserin başta ilimiz olmak üzere Fatsa ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

NORMAL BİR PAZARDAN ÇOK DAHA MODERN

İlçenin önemli bir ihtiyacını giderecek olan Fatsa kapalı pazar yeri içerisinde 246 adet satış birimi yer alacak. 750 metrekarelik alanda peyzaj imalatları yapılarak içerisinde yürüyüş yolları, kamelya, oturma bankları, çöp kovaları ve 20 araçlık otopark bulunacak. Projenin tamamlanması ile Fatsa ilçesi hem modern bir pazar yerine sahip olacak hem de yeni, modern bir yaşam alanına kavuşacak.

Anahtar Kelimeler : FATSA’YA, DEV, YATIRIM, ÜNYE, MEDYA, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7