5 Haziran 2021 Cumartesi Saat: 18:11

TÜRK KIZILAYI ÜNYE GENÇLİK KOLLARI’NDAN ANLAMLI ETKİNLİK

Türk Kızılayı Ünye Gençlik Kolları “5 Haziran Dünya Çevre Günü” sebebiyle farkındalık yaratmak için Ünye Sahili Yalı Mevkiinde ve ara sokaklarda gezerek çevre temizliği yaptı.
TÜRK KIZILAYI ÜNYE GENÇLİK KOLLARI’NDAN ANLAMLI ETKİNLİK

Ünye Sahili Yalı mevkiinde ve ara sokaklarda gerçekleştirilen etkinlikte, Kızılay Ünye Gençlik Kolları ve yönetim kurulu gezerek çöp topladı.

Gerçekleştirilen bu etkinliğin herkese örnek olmasını dileyen Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu ayrıca basına konuştu.

Başkan Küçükoğlu, “Maalesef teknoloji geliştikçe medeniyet ilerledikçe çevre daha iyi olması gerekirken daha kötü hale geldi. Gerek betonlaşma gerek kimyasal böylelikle insanların huzurunu kaçırmaya başladı. Biz bugünün önemini anlatmak için çevre temizliği yapmayı planladık. Bunun sadece bizim değil Ünye ’de yaşayan tüm hemşerilerimizle birlikte yapmamız gerekiyor. Bugün gençlik kollarımızla birlikte iç mahallelerde gerek çocuk parkında gerek çevre düzenlemesinde hem çevre temizlemesi yapacağız hem diye Kızılay’ın çevreye duyarlılığı anlatmaya çalışacağız. Dünya çevre gününü ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ÇEVREMİZE KARŞI DAHA DUYARLI OLMALIYIZ

Türk Kızılayı Ünye Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Hakan Küçük ise çevreye daha duyarlı olunması gerektiğinin önemle belirterek şunları ekledi;

“Kızılay gençliği olarak Ünye sahil kesiminde temizliğimize başlıyoruz. Kızılay gençlik olarak tüm vatandaşlarımıza buradan sosyal bir mesaj da bulunmak istiyoruz lütfen çevremize duyarlı olalım. Sadece sahil kesimi kalmamak kaydıyla merkezimizdeki mahalle aralarını İnşallah gençlik olarak temizleyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7