8 Haziran 2021 Salı Saat: 16:06

ÜNYE’NİN YENİ YÜZÜ: ASARKAYA

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan ve beraberindekiler Ünye Belediyesi tarafından Asarkaya Kent Ormanı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
ÜNYE’NİN YENİ YÜZÜ: ASARKAYA

Ünye Belediyesi Asarkaya Kent Ormanı Tesislerinin yaza hazır olduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Tavlı , Binicilik Tesislerinin, Atatürk Parkının, Tilla Çay Bahçesinin de sezona hazır olduğunu belirtti.

İçinde mini hayvanat bahçesinin, basketbol ve voleybol sahalarının tamamlandığı Asarkaya Kent Ormanında günübirlik piknikçiler için tüm sosyal alanlar tamamlandı. Kent Ormanını çevreleyen yürüyüş yolu, doğa ile uyumlu ahşap çalışmaların yapıldığı Kent Ormanı’nda restoran ve seyir terası çalışmalarında sona gelindi. Kent Ormanı içindeki yürüyüş yollarında doğa ile uyumlu olması açısından Arnavut kaldırımları kullanılırken, Kent Ormanına çıkan yolda Büyükşehir ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Yolun, 2-3 noktada daha patlatma yapılarak tamamlanacağı ifade edildi.

Sosyal tesislerdeki asıl amacın para kaza nmak olmadığına işaret eden Başkan Tavlı ; ‘’Tek amacın vatandaşların bütçelerine uygun bir şekilde aileleriyle birlikte zaman geçirmesini temin etmek.’’ olduğunu söyledi.

Kent Ormanı’ndaki seyir terası ve kafenin en geç Eylül ayına kadar tamamlanacağını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı şunları söyledi;

“Asarkaya Kent Ormanı’mız pandemi sonrası kısıtlama tedbirlerinin gevşetilmesiyle birlikte hemşerilerimizin piknik alanında çok daha rahat ve keyifli bir şekilde istifade etmelerini sağlayabilmek adına bütün alanlarda, altından üstüne her tarafta bir yenileme çalışmasına girişmiştik ve sonuna geldik. Tamamlanması gereken sadece kafe ve seyir terası kısmı kalmış durumda. Bunun dışında devam eden yol çalışmamız var. 2 veya 3 patlatma gerektiren yerimiz var. O da tamamlandığında en kısa zamanda o bölgelere de asfalt çalışması yapılarak tamamlamış olacağız. Yani bu yıl itibariyle Asarkaya Kent Ormanı’ndaki yenileme çalışmaları ve yol çalışmalarını tamamlamış ve hemşerilerimizin hizmetine konforlu bir şekilde sunmuş olacağız.” şeklinde konuştu.

Program Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, Kadın Kolları Başkanı Ecz. Neşe Akgül Tiyaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti yönetim kurulu üyeleri ile gerçekleşti.

Anahtar Kelimeler : ÜNYE’NİN, YENİ, YÜZÜ:, ASARKAYA, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7