9 Haziran 2021 Çarşamba

ORDU AMATÖRÜ İÇİN ÇITAYI YUKARIYA ÇIKARTACAĞIZ

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 8 Haziran 2021 Salı günü yapacağı genel kurulu öncesi Ordu A.S.K. Başkanı Metin Kır basına açıklamalarda bulundu.
ORDU AMATÖRÜ İÇİN ÇITAYI YUKARIYA ÇIKARTACAĞIZ

Ordu Amatörünün Sorunlarını Biliyor ve Ortadan Kaldırmak İçin Yola Çıkmıştık”

Ordu’da sporun hep içinde olduklarını belirten Başkan Kır “2014 yılında göreve geldiğimizde Ordu Amatörünün sorunlarını biliyor ve ortadan kaldırmak için yola çıkmıştık. İki dönem görev yaptı ğımız süre zarfında tüm branşlarda üye kulüplerimizin ihtiyaçlarını karşılamak konusunda tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızla mücadele ettik” ifadelerini kullandı.

‘’Üye Sayımızı Artırarak Daha Güçlü Bir Aile Olmayı Hedefliyoruz ‘’

Başkan Kır sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz göreve gelmeden önce salon sporlarına ilginin az olması nedeniyle bu iki dönemde salon sporlarına dikkatimizi yoğunlaştırdık. Yine yönetim kurulundaki grev dağılımıyla birlikte öncelikle sorunları tespit ettik ve akabinde çözüm yollarını devreye soktuk. Görevde olduğumuz dönemde ilimizi Basketbol, Voleybol ve Hentbolda profesyonel liglerde temsil eden kulüp sayısı artarken kendilerine destek olma konusunda tüm çabalarımızı ortaya koyduk. Yine göreve geldiğimiz günden itibaren yaptı ğımız titiz çalışmalar sonrasında talimatlar, kriterler ve tüzüğümüz gereği amatör ailemize yeni üyeler kattık. Önümüzdeki dönem üye sayımızı artırarak daha güçlü bir aile olmayı hedefliyoruz.

Unutulan Bireysel Branşlarımızı Tekrar Hareketlendirmek İçin Planlamalar Yaptı k

Yine göreve geldiğimiz günde itibaren tabiri caizse unutulan bireysel branşlarımızı tekrar hareketlendirmek için planlamalar yaptı k. Özellikle başarılı kulüplerimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı ödüllendirerek vermiş oldukları emeklerin karşılığını bir nebze olsun karşılamak istedik. Zor koşullarla spor yaşantısını devam ettiren kulüplerimizin fiziksel şartlarını iyileştirme konusunda yine Belediye Başkanlarımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile istişare ederek iyileştirmeye gittik.

Ayni ve Nakdi Yardımlar Yaptı k

Kulüplerimizin en önemli sorunlarının başında gelen ekonomik ihtiyaçlarını giderme adına çalışmaların yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimiz ile yaptı ğımız istişareler sonrasında ayni ve nakdi yardımlar yaparak kulüplerimize can suyu olmaya çalıştık. Ordu tarihinin en kapsamlı ayni ve nakdi yardımı şükürler olsun bizim dönemimizde gerçekleşti. Görevde olduğumuz süre boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli çalışarak elimizde birçok spor faaliyetleri yatırımlarının yapılmasında görüş öneri ve desteklerde bulunduk. İlimiz genelinde yapılacak spor yatırımları ile alakalı Milletvekillerimizden ve Belediye Başkanlarımızla hep istişare halinde ve talep kâr olduk. Son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından protokolü imzalanan 152 milyon TL’lik Gençlik ve Spor yatırımları bizleri son derce mutlu etti.

Bu bağlamda başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Şampiyonaları Diğer İlçelerimize Taşıyarak Tüm Kesimlere Ulaşmayı Hedefledik

Kulüplerimize sportif anlamda desteğin yanı sıra başta futbol olmak üzere birçok branşta ilimizde spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptı k. İlimizin hem spor kalitesini artırmak hem de turizm açısından katkı sağlaması için birçok federasyon ile yaptı ğımız görüşmelerle birçok şampiyonaya ev sahipliği yaptı k. Geçmiş dönemlerde merkez ilçe olarak Altınordu özelinde yapılan şampiyonaları diğer ilçelerimize taşıyarak tüm kesimlere ulaşmayı hedefledik. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu tür organizasyonların sayısını attıracağız.

Birçok ilke imza attık

Tüm bunların ışığında Ordu Amatörü için kendi yükselttiğimiz çıtayı yine kendimiz yukarıya çıkartacağız. İki dönem içinde birçok ilke imza atarken yapacağımız hayata geçireceğimiz projelerle ilimizin amatör sporunu daha kaliteli hale getirmeyi hedefliyoruz. Tüm liglerde final maçları sonrasında takımlarımızın kupalarını verirken sporcularımızın terleri kurumadan madalyalarını takdim etik. Gönüllük hesabıyla görev yapan kulüp yöneticilerimiz, antrenörlerimiz ve sporcularımız her zaman her şeyin en iyisine layık olduklarını düşünüyorum. Onların yükünü az da olsun hafifletmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde bir demeçte bulundu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7