7 Temmuz 2021 Çarşamba Saat: 12:18

FINDIK SEZONU İÇİN İSTİHDAM BAŞLADI

Geçtiğimiz yıl başlatılan, üretici ile işçiyi buluşturan ''Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalması'' projesi bu yılda devam ediyor.
FINDIK SEZONU İÇİN İSTİHDAM BAŞLADI

Proje kapsamında geçen yıl çalışmış olan fındık işçileri ise ekonomik anlamda önemli bir kaza nç sağladıklarını belirterek herkesi projeye katılmaya davet ediyor.

Türkiye’nin en çok fındık üreten ili Ordu ’da fındık bahçeleri ilaçlama, gübreleme ve temizlik çalışmalarının ardından hasat dönemine hazırlanıyor. İl dışında yaşayan Ordu lu vatandaşlar da yeni fındık sezonu için Karadeniz’e gelme planlaması yapıyor.

Ordu’nun en önemli tarım ürünü olan ve Türkiye’nin ihracatında büyük paya sahip olduğu fındıkta hasat dönemi öncesi üreticileri en çok düşündüren ise işçi bulma konusu oluyor. Sosyal belediyeciliğe büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği üretici ile işçiyi buluşturan ‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ projesiyle üreticilere bu anlamda büyük kolaylık sağlarken vatandaşlara da istihdam imkânı sunuyor.

PROJE ÇALIŞANLARINDAN ‘SİZDE KATILIN ÇAĞRISI’

Üretici ve işçilerin büyük memnuniyetini kaza nan proje bu yılda devam ederken 2020 yılı fındık hasat sezonunda proje kapsamında çalışan fındık işçilerinden yeni hasat sezonu için ‘projeye katılın” çağrısı geldi.

PROJE KAPSAMINDA ÇALIŞAN İŞÇİLER: “BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Korgan ilçesinde yaşayan ve “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesi kapsamında çalıştıklarını belirten Şaban Bolgi, yöre halkı için çok önemli bir proje olduğunu belirtti. Ekonomik anlamda çok ciddi bir gelir elde ettiklerini ve beraberinde çalışan işçilerinde memnun kaldığını belirten Bolgi, “Büyükşehir Belediyemizin projesine katılarak geçtiğimiz yıl birçok ilçeye Korgan ilçesinden işçi götürdüm. Bu proje hem benim hem de oluşturduğum ekipteki arkadaşlarım için çok önemli bir projeydi. Bu projeyi yapandan Allah razı olsun. Yaptı ğımız çalışma ile çok güzel paralar kaza ndık” diye konuştu. 

PROJEDEN YARARLANMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

 “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinde fındık bahçesi sahipleri, fındık hasat işçileri ve fındık hasat işçisi olmak isteyenler yararlanabilecek. Fındık bahçesi sahipleri, işçiler ve işçi olmak isteyenler, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 444 1 052 numaralı hattı arayarak ya da www.uretenordu.com adresinden platform merkezine ulaşarak kayıt ve talep oluşturabiliyor. Projeye katılmak isteyenler hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 444 1 052 numaralı hattı arayarak başvuru yapabiliyor.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7