8 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 15:44

ÜNYE’DE 1 MAHALLE KARANTİNA ALTINA ALINDI

Ünye’de Korana virüs vakalarının artması nedeniyle Ünye’de 1 mahalle karantinaya alındı.
ÜNYE’DE 1 MAHALLE KARANTİNA ALTINA ALINDI

Ünye Medya Ajans whatsapp haber hattımıza, Ünye İnkur mahallesi nde karantina olduğu bilgisi geldi.Konuyla ilgili yaptı ğımız araştırmalar sonucunda İnkur mahallesi nde karantina olduğu doğrulandı.

Koronavirüs ( Covid 19 ) Salgınını önlemek ve yayılmasını engellemek amacı ile Ordu nun Ünye ilçesinde İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri mevkii karantinaya alındı.


İl Hıfzısıhha Meclisi'den görülen vakalara yönelik alınan kararlar;

ALINAN KARARLAR

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır. Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla;  Ünye İlçesi İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri Mevkii ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda; 

1- Ordu İli Ünye İlçesi İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri Mevkii’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Ünye İlçesi İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri Mevkii’nde 08.07.2021 tarihi saat 15.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;

Mülki İdare Amirleri ve ilgili kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda gerekli tedbirlerin alınarak uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;

Oy birliği ile karar verilmiştir.

Bu haber toplam 2.254 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız