9 Temmuz 2021 Cuma Saat: 14:30

ORDU İTFAİYESİ ARAMA KURTARMADA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, deprem ve doğal afetlerde sismik dinleme yapabilen, kaza zedelere ulaşmada kolaylık sağlayan ‘‘Sismik Akustik Dinleme Cihazı’’ teşkilat bünyesine kattı.
ORDU İTFAİYESİ ARAMA KURTARMADA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNE “SİSMİK AKUSTİK DİNLEME CİHAZI”

Elazığ ve İzmir’de yaşanan depremlerde ve Giresun’da yaşanan sel felaketinde yaptı ğı etkin arama kurtarma çalışmaları ile birçok yaralı nın kurtarılmasına ve yaraların sarılmasına vesile olan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, bünyesinde bulunan Arama ve Kurtarma Ekibi’nin elini güçlendirecek bir çalışma gerçekleştirdi.

Ülke genelinde yaşanan deprem ve doğal afetlerde görev alan personelin daha etkin ve verimli çalışması amacıyla enkaz altında canlı aramak için geliştirilmiş ‘Sismik Akustik Dinleme Cihazı’ itfaiye bünyesine kaza ndırıldı.

CİHAZ, ENKAZ ALANINDA TEST EDİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na kaza ndırılan ‘Sismik Akustik Dinleme Cihazı’ için itfaiye ekipleri tarafından tatbikat yapıldı. Düzenlenen tatbikatta test edilen cihaz gösterdiği performansla Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama Kurtarma Ekibi’nden tam not aldı.

DAİRE BAŞKANI ÇINKIL: “HIZLI MÜDAHALE KABİLEYETİMİZİ ARTIRICAK”

Yapılan çalışmayı yerinde takip eden Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, itfaiye teşkilatına kaza ndırılan cihaz ile Arama Kurtarma Ekibi’nin hızlı müdahale kabiliyetinin artacağını belirtti.

Ordu itfaiyesinin bölgede ilklere imza attığını aktaran Daire Başkanı Çınkıl, “ Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Elazığ ve İzmir depremlerinde görev alan arkadaşlarımızın oradaki çalışmaları üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Bu kapsamda teşkilatımız bünyesinde ne gibi eksiklikler var, neler yapabilirizin değerlendirmesini yaparak konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e arz ettik. Başkanımızda bize eksik ne var ise en iyisinin olması hususunda talimat verdi. Bizde araştırmalarımızı yaparak bölgemizdeki itfaiye ekiplerinde bulunmayan, çok önemli bir cihaz olan afetlerde ve depremlerde kullanılan sismik dinleme cihazını teşkilatımıza kaza ndırdık. Bu cihaz sayesinde depremlerde ve doğal afetlerde hızlı müdahale kabiliyetimiz artacak ve bu sayede hassas dinlemeler yapılarak kaza zedelerin bulundukları alanlardan çıkarılması sağlanacak” dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7