10 Temmuz 2021 Cumartesi Saat: 16:40

“ORDU’NUN FINDIĞINI ORDULU İŞCİLER TOPLAYACAK”

Geçtiğimiz yıl başlatılan, üretici ile işçiyi buluşturan ''Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın'' projesi bu yıl da devam ediyor.
“ORDU’NUN FINDIĞINI ORDULU İŞCİLER TOPLAYACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve aynı zamanda ''Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalması'' koordinatörü Asım Suyabatmaz projenin ne kadar önemli derecede istihdam sağladığını ve Ordu halkına ne kadar yararlı olduğunu belirtti.

Ordu’nun fındığının Ordu lu işçiler tarafından toplanması için bir sistem kurduklarını söyleyen proje koordinatörü Asım Suyabatmaz, “Her yıl hasat dönemi için 2 aylığına il dışından ilimize fındık toplaya binlerce işçi geliyor. Bu işçiler gelirken A’dan Z’ye bütün erzaklarını getiriyor. 2 ay boyunca esnaflarımızdan kayda değer bir alışveriş olmuyor. Buna rağmen ilimizden milyonlarca para il dışına çıkıyor. Bu ters orantıyı lehimize çevirmek için geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz projemizi bu yıl genişlettik. Hem fındık bahçesi sahipleri hem de fındık toplamak isteyen yerli işçi kardeşlerimizi buluşturduk. Burada hem üreticilerimiz kaza nacak hem işçi kardeşlerimiz kaza nacak. Fındık işçileri için ödenen para ise ilimizde kalacak” diye konuştu.

“PROJEYE İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ projesinin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden proje koordinatörü Asım Suyabatmaz yaptı ğı açıklamada, “ Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler tarafından başlatılan projeyi ordu genelinde yapıyoruz. Yapılan bu çalışmada önceliğimiz üretici ile işçiyi aracısız buluşturmak ve fiyat farkının yükselmesini engellemek. Büyükşehir olarak bu konuda hem üreticilerimizin hem de fındık toplamak isteyen işçi kardeşlerimizin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

PROJEDEN YARARLANMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

 “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinde fındık bahçesi sahipleri, fındık hasat işçileri ve fındık hasat işçisi olmak isteyenler yararlanabilecek. Fındık bahçesi sahipleri, işçiler ve işçi olmak isteyenler, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 444 1 052 numaralı hattı arayarak ya da www.uretenordu.com adresinden platform merkezine ulaşarak kayıt ve talep oluşturabiliyor. Projeye katılmak isteyenler hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 444 1 052 numaralı hattı arayarak başvuru yapabiliyor.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7